Jaki suplement błonnikowy jest najlepszy i nie będzie przeszkadzał w absorpcji składników odżywczych?

2022-10-06

Wszystkie błonniki można podzielić na dwie kategorie: rozpuszczalne w wodzie i nierozpuszczalne w wodzie. Udowodnione zostały korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania obydwu rodzajów.
Błonnik nierozpuszczalny jest powszechnie stosowany do oczyszczenia układu jelitowego i w przypadku obstrukcji. Pomaga w uzyskaniu dużych, masywnych stolców i zostaje on przekształcony przez bakterie na substancje, które wspomagają w zapobieganiu chorób okrężnicy. Otręby pszenne mogą łączyć się z niektórymi minerałami występującymi w spożywanych pokarmach hamując w ten sposób ich absorpcję.
Rozpuszczalny błonnik absorbuje wodę i tworzy żel, który pomaga w budowaniu stolca. Oddziaływuje korzystnie zarówno w przypadku zaparcia jaki i rozwolnienia, a ponadto nie powoduje podrażnień. Może również spowolnić wchłanianie cukrów i łącząc się z solami żółciowymi obniża wchłanianie cholesterolu. Błonnik rozpuszczalny wspomaga proces usuwania z organizmu odpadów, toksyn i metali ciężkich. Mimo iż błonnik rozpuszczalny może samoczynnie wchłaniać niektóre składniki odżywcze niesione przez płyny w jelitach, to jednak nie pociąga on za sobą takich samych problemów jak otręby pszenne.

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 2.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.