Dlaczego Solgar

Dlaczego Solgar?

Wytwarzamy witaminy od ponad 70 lat.

Nasze produkty tworzymy w oparciu o najnowocześniejsze badania naukowe, drobiazgową kontrolę jakości i troskliwą obsługę pacjenta.

Przez siedem dekad wprowadziliśmy ponad 400 wyjątkowych produktów, za które odpowiadamy od początku do końca.
Jesteśmy z nich dumni, bo sfinansowaliśmy badania zależności między odżywianiem a chorobą, by tworzyć doskonałe receptury.

Stworzyliśmy pierwszy w sektorze gospodarki suplementów diety ośrodek badań biochemicznych – Solgar Nutritional Research Center.
Jesteśmy jedną z niewielu firm na świecie, która analizuje wpływ witamin, minerałów i ziół na ludzki organizm oraz produkuje je.

Nad opracowaniem receptur zgodnych z najnowszymi wynikami dociekań naukowych czuwa sztab światowej sławy mikrobiologów, biochemików, specjalistów żywienia. To eksperci z ośrodka Solgaru zapoczątkowali i nadzorowali wiele przełomowych badań dotyczących zależności między odżywianiem a chorobami.

Na naszych etykietach znajdziesz fakty.

Solgar nie uznaje odstępstwa od uczciwości. Gdy kupujesz witaminy, minerały i zioła masz prawo wiedzieć co naprawdę dostanie Twój organizm. Dlatego nasze etykiety stały się już wzorem do naśladowania dla innych.

Gwarantujemy, że precyzyjna i stworzona w oparciu o najnowszą wiedzę naukową receptura jest prawdziwa od dnia otwarcia opakowania do zakończenia daty ważności. Nasi eksperci doprowadzili sztukę tworzenia witamin, minerałów i ziół do perfekcji, opracowując dawki, które są naprawdę skuteczne.

Złota etykieta to gwarancja siły działania i czystości każdego miligrama witaminy, minerału bądź zioła firmy Solgar. Nasze produkty mają chronić Twoje zdrowie, więc my chronimy unikalne składniki w specjalnych, szklanych, buteleczkach, które perfekcyjnie zabezpieczają zawartość przed wpływem wilgoci, słońca i powietrza. Dzięki temu jesteśmy pewni najwyższej jakości.

Masz prawo sięgać po to, co najlepsze. Czyż nie jest to doskonały sposób, aby żyć długo i zdrowo?

Przeznaczamy ogromne siły i środki, by nieustannie sprawdzać cały proces produkcyjny. Kontrolujemy powietrze, które krąży w halach produkcyjnych, kosztem ponad miliona dolarów oczyszczamy wodę używaną do wytwarzania naszych preparatów. Zadbaliśmy także o niezależne atesty dla specjalnych suplementów diety spełniających restrykcyjne normy wyznaniowe.


Wysoka jakość witamin, minerałów i ziół Solgar zamykana jest w unikalne szklane opakowania, a dzięki własnej sieci dystrybucji wiemy jak szybko nasze witaminy, minerały i zioła trafią do aptek w doskonałym stanie. W kwestii jakości wyrobów firmy Solgar nic nie pozostawiamy przypadkowi.

1947

Powstaje firma Solgar. Wprowadza na rynek pierwszy na świecie naturalny preparat multiwitaminowy o wysokiej potencji w postaci tabletki.

1968

Solgar wprowadza witaminy, minerały i zioła nie zawierające cukru, soli, skrobi. Rozpoczyna także eliminowanie sztucznych konserwantów, aromatów i barwników ze swoich produktów.

1975

Opracowana została Formuła VM-75. Pierwszy na świecie preparat multiwitaminowy ze schelatowanymi aminokwasowo minerałami i nie zawierający żadnych sztucznych dodatków smakowych, barwiących czy konserwujących.

1982

Solgar przedstawia kompletną linię aminokwasów egzogennych w wolnej postaci.

1984

Solgar pierwszy na świecie wprowadza do swoich produktów naturalny beta karoten wraz z mieszaniną naturalnie występujących innych karotenoidów.

1989

Wprowadzenie wieloskładnikowego preparatu VM-2000. Oprócz witamin i schelatowanych aminokwasowo minerałów zawiera zestaw aminokwasów, koncentraty ziół i błonnik.

1991

Na rynku pojawia się kolejny przełomowy preparat Solgara Earth Source. Jest to preparat multiwitaminowo-minerałowy zawierający koncentraty warzyw, owoców, ziół, nienasyconych kwasów tłuszczowych i probiotyków.

1993

Pierwsze na świecie kapsułki typu twardego wykonane całkowicie ze składników roślinnych. Solgar był również pierwszym wytwórcą tych przełomowych dwuczęściowych kapsułek odpowiednich dla wegan i wegetarian.

1995

Zostaje uruchomiona strona www.solgar.com. Pierwsza w branży strona będąca źródłem naukowych informacji dotyczących składników odżywczych.

1995

Pierwsze na świecie preparaty ziołowe zawierające aktywne standaryzowane składniki ziołowe o udokumentowanej naukowo skuteczności wraz ze świeżymi ziołami zawierającymi wszystkie naturalne składniki zioła występującego w naturze.

1996

Do sprzedaży trafia Omnium – pierwszy na świecie preparat multiwitaminowo-minerałowy zawierający fito składniki odżywcze (polifenole roślinne).

1997

Solgar wprowadza produkty z certyfikatem koszerności.

1999

Wszystkie produkty Solgara zawierające soję posiadają certyfikat Non-GMO (nie modyfikowany genetycznie).

2001

Solgar wprowadza pierwsze na świecie specjalne szczepy probiotyczne (katalogowane), które są mikrokapsułkowane i przez to odporne na działanie soków żołądkowych. Dzięki tej technologii preparaty te nie wymagają ponadto przechowywania w niskiej temperaturze.

System Smart Manufacturing

W firmie Solgar stosujemy specjalnie opracowaną metodologię prognozowania, która pomaga nam mierzyć popyt na nasze produkty. Dzięki naszemu doświadczeniu i takim informacjom określamy najbardziej sprawny, oszczędny i wydajny sposób wytwarzania naszych produktów. Tworzyliśmy go na podstawie naszych własnych doświadczeń przez wiele lat – określamy go mianem Inteligentnej Produkcji Systemowej (System Smart Manufacturing). Aby zapewnić świeżość produktów i ich najwyższą jakość, częściej wytwarzamy nasze produkty w mniejszych partiach. Pozwala nam to uzyskać płynność zapasów i nie dopuszczamy w ten sposób do tego, aby na naszych produktach osiadł kurz.

Receptury

Receptura opisuje wszystkie niezbędne punkty i aspekty konieczne do wytwarzania danego produktu. Receptura zawiera więc szczegółowe informacje, począwszy od specyfikacji składników poprzez procedury produkcyjne i laboratoryjne, skończywszy na informacjach, które umieszcza się na etykiecie produktu. Receptura każdego produktu uwzględnia wyłącznie poziomy składników, które wynikają z dostępnych badań naukowych w celu zapewnienia skuteczności oddziaływania produktu na organizm.

Fabryka

Mimo iż Produkty Solgara są dostępne w ponad 50 krajach na świecie, Solgar nie stosuje konfekcjonowania. Wszystkie produkty są wytwarzane, przechodzą testy laboratoryjne i są pakowane w wytwórni w Leonii w stanie New Jersey w USA. Fabryka spełnia wszystkie obowiązujące normy i standardy w przemyśle farmaceutycznym. Posiada system filtracji wody używanej do produkcji zgodnie z normami Farmakopea Stanów Zjednoczonych. W fabryce kontrolowany jest system przepływu powietrza wraz z pełną filtracją przez filtry typu HEPA. Poszczególne etapy produkcji i poszczególne urządzenia znajdują się w odseparowanych obszarach i pomieszczeniach. Firma Solgar posiada własne w pełni wyposażone oraz certyfikowane laboratorium. Pozwalające na wykorzystanie wszelkich testów kontroli jakościowych w standardzie farmaceutycznym. Wszystkie procesy produkcyjne, testy, a nawet sposób czyszczenia, są odpowiednio opisane i wykonywane według standaryzowanych procedur.

Produkcja

Weryfikacja surowców

Przed przyjęciem każdego składnika następuje procedura weryfikacyjna:

 • etap I – kontrola dokumentacji, która musi zawierać szczegółową specyfikację;
 • etap II – następuje wyłącznie w przypadku przejścia etapu I w 100 % w zgodności z procedurą. W etapie drugim pobierane są próbki i następuje weryfikacja danych, co do Zgodności z recepturą i specyfikacją
 • etap III – zwrot do dostawcy w przypadku jakiejkolwiek niezgodności ze specyfikacją dla etapu II. Przyjęcie do magazynu produkcyjnego (etap I i II wykonuje się na terenie tzw. magazynu kwarantannowego)

Ważenie

Najważniejszym etapem produkcyjnym jest ważenie. Specjalny komputerowy system zapobiega niedokładności w ważeniu oraz wszelkim pomyłkom składników, które ewentualne mogłoby się znaleźć nie „w swoim produkcie”. Składniki po ważeniu, gromadzone są na specjalnym obszarze zarezerwowanym dla składników do danego produktu. Tworzą „zestaw” – wszystkich składników produktów.

Łączenie, mieszanie

Zestawy następnie trafiają do działu mieszania gdzie składniki są sprawdzane pod kątem zgodności z recepturą. Szczegółowe instrukcje receptury określają, jakie składniki mieszamy, w jakich mieszalnikach oraz w jaki sposób. Po zakończeniu procesu mieszanina jest badana pod względem zgodności recepturą na tym etapie.

Kapsułkowanie, kompresja

Uzyskane mieszanki zgodnie z harmonogramem receptury trafiają do działu kapsułkowania lub kompresji w celu wypełnienia nimi kapsułek bezżelatynowych lub uformowania tabletek. Urządzenia ustawia się zgodnie ze specyfikacjami formuły wzorcowej dla danej partii, a pobierane próbki przekazuję się zgodnie do jednostki odpowiedzialnej za kontrolę jakości w celu monitorowania testów laboratoryjnych gotowych kapsułek czy tabletek. Na każdym etapie procesu kapsułkowania lub kompresji przeprowadzane są testy zgodnie z instrukcjami dotyczącymi produkcji i odnotowane są w dokumentacji. Po zakończeniu procesu produkt jest ważony i partia jest ewidencjonowana.

Powlekanie

Tabletki następnie trafiają do działu powlekania w celu naniesienia filmu roztworu wodnego. Chroni on składniki przed wpływami środowiska i czyni połykanie tabletek Solgara bezproblemowym. Podczas procesu powlekania kontrolowanych jest szereg jego elementów. Jest to konieczne, aby tabletki umieszczone w powlekarkach były obrabiane zgodnie ze specyfikacjami receptury dla danej partii. Kontroluję się temperaturę, tempo natryskiwania, ciśnienie rozpylania, prędkość powlekania. Po zakończeniu procesu powlekania produkt jest ważony i ewidencjonowany.

Kontrola jakości

Przed rozpoczęciem pakowania próbki kapsułek i tabletek uzyskane w trakcie procesu produkcji poddawane są kompletnym testom, jakości. Po pozytywnym zakończeniu testowania partia przygotowana jest do pakowania.

Pakowanie

Nawet na tym etapie przed zapakowaniem każdej partii produktu linie pakujące są częściowo demontowane w celu wyczyszczenia części mających kontakt z produktem. Wszystkie produkty Solgar od 1947 roku są pakowane w szklane buteleczki ze szkła przeznaczonego do celów farmaceutycznych. Specjalne procedury kontrolne umożliwiają sposób śledzenia procesu pakowania produktu. Procedury te – elektroniczne i fizyczne, pozwalają zweryfikować między innymi: ilość tabletek/kapsułek, szczelność zamknięcia zabezpieczającego, przyleganie i prawidłowość etykiety. Kontrole odbywają się co 30 minut. Po zakończeniu butelkowania cała dokumentacja przekazywana jest do działu kontroli jakości, która po analizie zgodności całej dokumentacji z „formuła wzorcową” przekazuje produkt do dystrybucji.

Testy w laboratorium kontroli jakości

Firma Solgar dysponuje własnym laboratorium kontroli jakości, aby zapewnić, że wszystkie produkty spełniają nasz standard Gold Standard pod względem czystości i potencji. Solgar przeprowadza różnorodne kontrole, od weryfikowania pisemnych specyfikacji surowców i produktów po kontrole podczas produkcji i testy przed przekazaniem produktów gotowych do wysyłki.

Solgar testuje każdą składnik i każdą partię gotowych produktów zanim zostanie ona zaakceptowana zarówno przed procesem produkcyjnym jak i wysyłki. Odrzucane surowce są natychmiast odsyłane do dostawców. Podjęliśmy dodatkowe działania, aby nie dopuszczać surowców o niskiej jakości do wytwórni i laboratorium firmy Solgar.

Wszystkie surowce, do momentu potwierdzenia najwyższej jakości, są przechowywane w magazynie kwarantannowym. O ile to wskazane Solgar zleca przeprowadzanie niezależnych testów przez certyfikowane laboratoria, w których pracują wykwalifikowani naukowcy i technicy stosujący dostępne, zatwierdzone metodologie.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować wysoki standard i jakość naszych produktów.

Testy gwarancji jakości

W firmie Solgar funkcjonuje w pełni sprawne i nowoczesne laboratorium kontroli/gwarancji jakości, którym kierują doskonale wyszkoleni specjaliści. Nasze laboratorium ostatecznie decyduje o tym, czy dane produkty z etykietą Solgar trafią do rąk konsumentów. Żaden produkt firmy Solgar nie może opuścić zakładu bez odpowiedniej dokumentacji i zezwolenia wykazującego, że zostały dotrzymane najwyższe standardy jakości.

Solgar blisko współpracuje z renomowanymi organizacjami naukowymi w celu porównywania i wymiany najnowszych osiągnięć oraz innowacji, podnoszenia standardów i rozwoju nauki o właściwym odżywianiu. Społeczność naukowa powszechnie uznaje i szanuje nas jako liderów i ekspertów w dziedzinie badań witamin, minerałów, ziół i innych składników odżywczych.

Tempo rozpadu i testy

Produkty firmy Solgar opracowujemy w ten sposób, aby ich rozpad odbywał się w odpowiednim tempie i zgodnie z procedurami USP/NF (United States Pharmacopea/National Formulary – Farmakopea USA/Krajowy Receptariusz) i zapewniały oczekiwane działanie. Oznacza to, że tabletki i kapsułki Solgar rozpadają i rozpuszczają się w ciągu 30-45 minut od chwili spożycia. Solgar przeprowadza różnorodne testy jakości przez cały proces produkcji oraz w laboratorium kontroli jakości, aby zagwarantować, że produkty będą spełniać określone specyfikacje.
Tabletki dojelitowe rozpadają się w dalszej części przewodu pokarmowego, aby dostarczyć najważniejsze składniki odżywcze do tych części jelit, gdzie zostaną najlepiej przyswojone.

Testy stabilności i oznaczanie terminu przydatności

Solgar szanuje swoich klientów. Wysoko cenimy sobie zaufanie, jakim darzą nas kolejne pokolenia lojalnych konsumentów. Mając na uwadze to zaufanie wykorzystujemy naukowe metody do obliczania okresów trwałości naszych produktów. Celem testów stabilności jest zagwarantowanie, że skład produktów jest w 100% zgodne z informacjami podanymi na etykiecie przez cały okres ich przechowywania.

Laboratoryjny standard wody

Woda wykorzystywana do wszelkich badań i analiz w naszym laboratorium podlega procesowi filtracji zgodnym z farmakopeą amerykańską (USP Farmakopea).

Czy wiesz, że…

 1. Solgar wymaga ścisłej specyfikacji surowców od każdego dostawcy, podczas każdej dostawy. Specyfikacja nie może być starsza niż 30 dni licząc od daty dostawy. Specyfikacja musi zawierać wszystkie parametry uwzględnione w „formule wzorcowej” czyli recepturze produktu, a są to między innymi wyniki: analiz mikrobiologicznych, analiz zawartości metali ciężkich i różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym specjalistyczne wyniki analiz uzyskane metoda pozwalająca zidentyfikować surowiec. Dane są weryfikowane i odnotowana jest ich zgodność na karcie przyjęcia produktu.
 2. Technik przyjmujący surowiec od dostawcy postępuje według ścisłych standaryzowanych procedur obejmujących w pierwszej kolejności sprawdzenie czystości ogólnej przestrzeni, w której był przewożony towar – sprawdza czy nie ma jakichkolwiek zanieczyszczeń, brudu, plam substancji, czy panuje tam odpowiednia temperatura, czy zapach jest specyficzny i nie wskazuje źródeł zanieczyszczeń czy rozszczelnień. Następnie sprawdza pojemniki pod względem zamknięcia i uszkodzeń. Na tym etapie jakiekolwiek odstępstwo od tzw. „check list” powoduje odesłanie towaru do dostawcy nawet bez weryfikacji dokumentacji.
 3. Po uzyskaniu przez dostawcę surowców akceptacji wstępnej, która umożliwia pozostanie surowców na terenie strefy kwarantannowej następuje analiza specyfikacji technicznej surowca. Polega ona w pierwszej kolejności na porównaniu próbek surowca ze standaryzowanymi wzorcami surowca. Porównuje się: kolor, stan fizyczny, zapach. Solgar posiada wystandaryzowane wzorniki do kilkuset składników. Jeżeli wszystkie punkty tej fazy oznaczone są jako pozytywne, przystępuje się do porównania dokumentacji, z dokumentacją referencyjną danego składnika. Gdy i ten etap uzyskuje 100% zgodności następuje pobranie próbek do analizy.
 4. Pobieranie próbek dostarczonych surowców do analizy odbywa się po szczegółowym sprawdzeniu specyfikacji produktów, zgodności na tym etapie pozwala na umieszczeniu dostarczonych surowców na terenie magazynu kwarantannowego. Próbki pobiera inna osoba niż ta, która przyjęła składnik do magazynu. Przed pobraniem próbek technik sprawdza zgodność dokumentacji z poprzedniego etapu. W Solgarze stosujemy dwa lub trzy etapowy system kontroli. Pozwala to w 100% uniknąć pomyłek.
 5. Solgar do pobierania próbek surowców w celu dokonywania szczegółowych analiz stosuje farmaceutyczną metodę (stosowaną również przez wojsko) tzw. metoda pierwiastka kwadratowego oznacza to, że pobieranych jest √n + 1próbek gdzie n to ilość dostarczonych pojemników np. 9 pojemników pobiera się 4 próbki testowe.
 6. Pobrane próbki dostarczone są do laboratorium Kontroli Jakości Solgara i szczegółowo analizowane i badane. Powtarza się wszystkie badania wymagane w specyfikacji surowca (mikrobiologia, metale ciężkie, identyfikuje się składnik, analizuje się i przez to wyklucza inne zanieczyszczenia np. PCB) plus wykonuje się opracowane własne testy kontroli. Uzyskane na tym etapie przez surowiec pozytywnej weryfikacji oznacza: nadanie surowcowi numeru kodowego produkcji i przyjęcie surowca do magazynu produkcyjnego.
 7. Wszystkie surowce i składniki, które nie spełniają choćby jednego punktu w specyfikacji przyjęcia surowca i składnika są odsyłane do dostawcy. Wszyscy dostawcy, z którymi współpracuje firma Solgar zdają sobie sprawę z naszych wysokich wymagań. My dzięki temu mamy pewność, że w naszych produktach znajdują się najświeższe składniki o najwyższej jakości.
 8. Solgar nie posiada magazynów produktów gotowych. Wszystkie produkty wytwarzane są jako świeże w ilości zapewniających szacowaną 3 miesięczna sprzedaż. Specjalny system dystrybucji oparty na bezpośredniej dostawie do aptek z pominięciem hurtowni pozwala skrócić do minimum czas transportu. Dzięki temu produkty Solgara to najświeższe dostępne na rynku witaminy, minerały i zioła.
 9. Produkty Solgara zachowują pełną potencję do ostatniego dnia daty ważności podanej na szyjce butelki produktu. Oznacza to 100% zgodności składu tabletki czy kapsułki ze składem podanym na etykiecie produktu do końca daty ważności. Odzwierciedla to naszą dbałość o pacjenta oraz wiedzę i doświadczenie zdobyte na przełomie ponad 65 lat.
 10. Solgar używa do pakowania swoich produktów wyłącznie szklanych butelek. Robimy to od samego początku powstania firmy mimo, iż opakowania plastikowe są tańsze jednak nie są w stanie ochronić tak produktów jak butelki szklane. Używamy butelki ze szkła przeznaczonego do celów farmaceutycznych bezołowiowego i nieporowatego o odpowiedniej grubości. Szkło takie jest bezwonne i szczelne. Najlepiej chroni przed światłem, wilgocią i zmianami temperatury i nie reaguje ze składnikami. Do tej pory nie wymyślono lepszego materiału do przechowywania naturalnych składników.

Złoty standard

Solgar już od 1947 roku wytwarza wysokiej jakości witaminy, minerały i zioła. Tak więc ponad pół wieku funkcjonujemy na rynku, który nieustannie ewoluuje. Pomimo ciągłych zmian nigdy nie straciliśmy z oczu naszego głównego celu – dostarczanie standaryzowanych naturalnych produktów najwyższej jakości i rzetelne służenie wiedzą na temat tego jak dbać o zdrowie ludzi, którzy nam zaufali. Nasze przywiązanie do dbałości o najmniejsze drobiazgi – od produkcji do dystrybucji – wyrażają się między innymi w opracowaniu Złotego Standardu (Golden Standard) dla jakości witamin minerałów i ziół, edukacji i obsługi, którego symbolem jest złota etykieta

Produkty powstają w oparciu o badania naukowe

Solgar jest znany na świecie z dostarczania innowacyjnych, opartych o najnowszą wiedzę naukową i skutecznie działających produktów. Wszystkie powstają dzięki naszemu zespołowi wybitnych ekspertów, którzy poświęcają swoją wiedzę i doświadczenie wyłącznie dla badań nad nowymi suplementami firmy Solgar. Jako jedna z niewielu firm na świecie posiadamy własny instytut naukowy (Solgar Nutrition Research Center)

Produkcyjne dzieło nauki i sztuki

Linia produkcyjna firmy Solgar to technologiczne dzieło sztuki spełniające najwyższe standardy jakości, wyśrubowane normy (w wielu przypadkach przewyższające normy ustanowione dla przemysłu farmaceutycznego), tylko po to, by dostarczać najlepsze produkty. Dzięki własnej wytwórni, naszym laboratoriom i specjalnej procedurze dystrybucji, Solgar ma kontrolę nad całym procesem produkcyjnym.

Kontrola jakości

Solgar spełnia najwyższe wymagania stawiane przed produktami o niepowtarzalnej jakości. Przeprowadzamy rygorystyczne kontrole rozpoczynające się do badania najdrodniejszego składnika, aż do złożonych testów gotowych już produktów. Wszystkie składniki docierające do naszej fabryki są poddawane drobiazgowym badaniom, by mieć pewność, że spełniają one najwyższe normy jakości. Jeśli jakikolwiek półprodukt nie spełnia naszych wewnętrznych standardów (daleko wykraczających poza przepisowe normy), jest odsyłany do dostawcy. Solgar posiada swoje własne Laboratorium Jakości, które gwarantuje, że wszystkie produkty trafiające do rąk odbiorcy spełniają nasz Złoty Standard doskonałości. Nie przeprowadzamy jednego badania, robimy ich dziesiątki, a nawet setki, w zależności od produktu. I to za każdym razem, gdy go wytwarzamy.

System oczyszczania wody USP

Solgar zainwestował milion dolarów w system filtracji wody zgodny z farmakopeją amerykańską – uznawany za najdoskonalszy dostępny sposób filtracji. Nie jest on wymogiem w wytwórniach naszego typu, ale zgodnie ze Złotym Standardem Solgaru został wprowadzamy właśnie dlatego, że jest najlepszy.

System filtracji powietrza HEPA

Powietrze, które krąży w pomieszczeniach produkcyjnych Solgaru oczyszczane jest przez filtry HEPA, które usuwają 99,9% cząstek stałych. Zarówno system filtracji wody jak i powietrza jest nieustannie kontrolowany przez nasze laboratorium.

Czystość

Solgar stosuje spożywcze środki czyszczące do dezynfekcji sprzętu. Wszystkie procedury są ściśle kontrolowane i zgodne z najwyższymi standardami jakości oraz drobiazgowymi procedurami dokładnie regulującymi każdą czynność podczas procesu czyszczenia.

Produkty hipoalergiczne i bezglutenowe

Większość produktów Solgaru nie zawiera glutenu. Dokładna informacja o tym podawana jest zawsze na opakowaniu. Są hipoalergiczne, nie zawierają skrobi, soli i cukru, kukurydzy, drożdży, pszenicy, soi, produktów mlecznych i są produkowane bez użycia sztucznych substancji zapachowych, konserwujących lub barwiących.

Wegetarianie i weganie

Produkty firmy Solgar są przygotowywane ze szczegółną dbałością o potrzeby wegetarian i wegan. Do ich produkcji wykorzystujemy droższe i trudniej dostępne składniki. Witaminy, minerały i zioła odpowiednie dla wegetarian i wegan posiadają wyraźną informację na opakowaniu. Możesz być pewien, że nie zawierają one składników pochodzenia zwierzęcego.

Certyfikat koszerności

Solgar korzysta z usług międzynarodowej organizacji KOF-K Kosher Supervision, by spełnić dokładne wytyczne niezbędne do zdobycia certyfikatu koszerności naszych produktów.

Certyfikat halal

Solgar przestrzega najsurowszych norm opracowanych przez brytyjską organizację Halal Food Authority, by wytwarzać produkty spełniające normy certyfikatu halal (dopuszczającego do spożycia przez muzułmanów).

Szklane butelki

Solgar od zawsze wykorzystuje szklane butelki do chronienia swoich produktów. Użyte szkło jest wyjątkowe: przeznaczone do celów farmaceutycznych (nieporowate i bezołowiowe). Nasze podlegające recyklingowi butelki są nieługowane i bezwonne. Pomimo tego, że te staromodne medyczne słoiczki są droższe od innych opakowań, Solgar stosuje je, bo perfekcyjnie chronią zawartość przed wpływem ciepła, światła i wilgoci. Takie opakowanie podlega recyklingowi, dzięki temu dbamy o naszą planetę.

Dlaczego oddziaływanie produktów firmy Solgar jest o wiele silniejsze niż DZS? Czy nie jest to niebezpieczne?

Dzienne Zalecane Spożycie (DZS) ustalone jest na poziomie spełniającym minimalne wymagania żywieniowe zalecane przez rząd. Zostało one wprowadzone w 1935 roku, aby zapobiegać chorobom takim jak szkorbut i krzywica, a nie z myślą aby chronić przed chorobami obecnie powszechnymi w Polsce czy na świecie. Często były ustalane przypadkowo i wiele opartych zostało na badaniach na zwierzętach. Dlatego też fakty te w dużym stopniu wskazują na to, że DZS są nieistotne pod względem naukowym.
Badania z udziałem ludzi w różnych populacjach wskazują na dużo większe zapotrzebowanie, korzyści i bezpieczeństwo stosowania witamin i minerałów niż według DZS.

Czy można stosować witaminę E przy podwyższonym ciśnieniu krwi?

Rozsądnie jest, aby osoby z poważnymi zaburzeniami układu naczyniowo-krwionośnego rozpoczęły suplementację bardziej konserwatywnie; po konsultacji z lekarzem. Nie ma jednak naukowych dowodów na to, że witamina E powoduje wzrost ciśnienia krwi, krótkotrwale czy też jakieś inne.
Niedawno przeprowadzone badania w Cambridge na osobach cierpiących na chorobę wieńcową wykazały, że nie występują jakiekolwiek komplikacje przy zażywaniu suplementów witaminy E w wysokości od 400 IU do 800 IU.

Dlaczego ten sam produkt Solgara jest droższy w porównaniu do konkurencji?

Po pierwsze czy jest to ten sam produkt?
Czy ma podobny skład?
Czy porównywalne jest jego działanie i jakość?
Zawsze będą tańsze i łatwiejsze wyjścia z sytuacji, gdy mamy wybrać suplement odżywczy. Każdy produkt wytwarzany przez Solgara jest wyrazem jakości.
Wytwarzamy nasze produkty wedle surowo przestrzeganych zasad, często surowszych niż wymagania rządowe obowiązujące w przemyśle farmaceutycznym.
Solgar analizuje wszystkie surowce i przeprowadza obszerne testy kontroli jakości podczas procesu produkcji, aby stworzyć gamę produktów z gwarancją obiecywanej jakości. Ponadto produkty Solgara są hipoalergiczne, nie zawierają cukru, soli, drożdży, glutenu i żadnych sztucznych środków konserwujących czy barwiących. Nie tylko przeprowadzamy badania farmaceutyczne w naszych własnych laboratoriach, ale dobrowolnie udostępniamy całą gamę produktów ze złotą etykietą do niezależnych testów.
Produkty Solgara cechują opakowania najwyższej jakości o niskim stopniu szkodliwości dla środowiska naturalnego.
Solgar prowadzi własną sieć dystrybucji obejmującą cały świat.
Solgar szczyci się z posiadania własnego centrum badań – SNRC założonym w 1978 roku – które specjalizuje się w edukacji żywieniowej i dostarczania pomocy technicznej.
I jak to bardzo często bywa –  sami Państwo stwierdzicie, miligram po miligramie –  że wiele produktów Solgara jest w rzeczywistości tańszych od produktów innych firm.

Dlaczego Solgar nie wytwarza produktów „z zapalnikiem czasowym”o tzw. spowolnionym uwalnianiu?

Według teorii, na której oparte są suplementy „z zapalnikiem czasowym” układ trawienny rozkłada tabletkę przez pewien okres czasu (od 6 do 12 godzin, w zależności od produktu i firmy), tak aby stopniowo uwalniać składniki odżywcze.
Produkcja czasowo uwalnianych tabletek powszechnie pociąga za sobą procesy, takie jak gęstsza kompresja, co wymagałoby większej kwasowości układu trawienia do rozłożenia tabletki. Nawet u osób o najsilniejszym procesie trawienia tak wysoce kwaśne środowisko występuje tylko w żołądku, a zatem teoretycznie dalszy rozkład tabletki byłby pohamowywany w momencie dotarcia do bardziej alkalicznego środowiska dwunastnicy po około 2 do 4 godzin. Zwiększa to możliwość częściowego rozłożenia tabletki, a co za tym idzie utraty cennych składników odżywczych, które nie zostały jeszcze uwolnione. Z drugiej strony, jeśli proces rozkładu byłby zakończony w żołądku, to wówczas nieefektywnie wykorzystany byłby czas potrzebny do rozkładu.
Ponadto składniki odżywcze wchłaniane są w różnych miejscach, przez co czas uwalniania ich jest nieodpowiedni dla kombinacji witamin i minerałów. Na przykład większość minerałów śladowych wchłanianych jest w dwunastnicy ( pierwsze 25 -30 cm układu jelitowego). Jeżeli taka tabletka zawierająca owe minerały uwalniałaby je poza dwunastnicą (co byłoby konieczne, aby doszło do uwolnienia czasowego), to wówczas ominęłaby ona także miejsca ich absorpcji.

Czy prawdą jest, że nie należy przyjmować jednocześnie różnych szczepów probiotyków albowiem konkurują one ze sobą?

Nie. W butelce organizmy są żywe lecz nie aktywne. W momencie, gdy trafiają do organizmu funkcjonują w różnych częściach układu trawiennego, a zatem nie walczą o miejsce do kolonizacji czy zagnieżdżenia. Ponieważ acidophilus (kwasolubne) potrzebują więcej tlenu, a bifidobakterie (bakterie dwudzielne) mniej tlenu, ich wspólna początkowa obecność w bardziej utlenionej części górnej jelita wspomaga bezpieczniejszy przejście bifidobakterii do niższej części jelita.

Czy acidophilus (ta nazwa jest używana przez specjalistów) Solgara zawsze należy przechowywać w lodówce?

Nie. Acidophilus Solgara jest bardzo stabilny w temperaturze pokojowej dzięki technologii zastosowanej w produkcji szczepów. Dzięki tej stabilności fabrycznie zamknięte butelki można przechowywać w temperaturze otoczenia. Po otwarciu butelki zaleca się przechowywać ją w lodówce, ale nie jest to konieczne.
Formuły probiotyczne Solgara były analizowane i testowane w celu spełnienia wszystkich wymagań dotyczących skuteczności działania, aktywności i okresu przechowywania.

Jestem w ciąży i ktoś powiedział mi, abym nie zażywała witaminy A – czy to prawda?

Badania wskazują na to, iż przyjmowanie dziennej dawki witaminy A powyżej 10 000 IU w formie retinolu (nie beta karotenu czy innych karotenoidów) związane jest ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia pewnych powikłań płodu. Niemniej jednak dziecko potrzebuje witaminy A do wzrostu i rozwoju tkanki, zębów i kości, układu oddechowego, odpornościowego itd. Są natomiast dowody na to, że zbyt mało witaminy A na pewno wywołuje powikłania płodu.
Bardzo mały jest margines bezpieczeństwa dla witaminy A podczas ciąży; jednak sądzi się, że obecnie u więcej niż połowy kobiet w wieku rozrodczym poziom witaminy A w diecie jest niższy niż Zalecana Dawka Dzienna (ZDD). To oczywiście samo w sobie prowadzi do zwiększonego ryzyka wystąpienia powikłań płodu w wyniku niedoboru witaminy A.
Nie stwierdzono żadnych powiązań pomiędzy powikłaniami płodu i beta karotenem czy innymi karotenoidami. Beta karoten i karotenoidy mieszane nie stanowiłyby zagrożenia toksycznego dla ciąży, ale ponieważ nie każda osoba potrafi skutecznie przekształcać beta karoten w retinol, to niektórym osobom zaleca się stosowanie niewielkiej ilości witaminy A jako suplement w diecie.

Jestem palący, a czytałem, że palacze nie powinni zażywać beta-karotenu? Czy to prawda?

Beta-karoten to silny antyutleniacz, który pomaga w ochronie wyściółki płuc i zapobiega szkodom powodowanym przez wolne rodniki. Obecnie w ponad 200 badaniach nie wykryto dowodów wskazujących na szkodliwość zażywania beta-karotenu w dużych ilościach.
W badaniach, w których wykryto negatywny wpływ  na palaczy stosowana była syntetyczna forma (trans), a nie lepiej przyswajalna forma cis występująca w naturalnym beta-karotenie. Syntetycznemu beta-karotenowi brakuje również innych, silnie działających karotenoidów występujących w naturalnych źródłach beta karotenu takich jak alga Dunaliella salina.
Mimo iż nie ma konkretnych dowodów na to, że nawet syntetyczny beta karoten jest szkodliwy dla palaczy, to jednak wykazano, że syntetyczny beta karoten w dużych ilościach może osłabić przyswajanie innych silnie działających karotenoidów ochronnych (pochodzących z żywności lub znajdujących się w kompleksach karotenoidów).

W jakiej postaci powinny przyjmować wapń kobiety w menopauzie aby uzyskać optymalne przyswajanie?

Główną kwestię, którą trzeba mieć na uwadze przy wapniu jak i innych minerałach jest końcowy etap utylizacji minerału. Aby to nastąpiło minerał musi być prawidłowo wchłonięty przez ściankę jelitową i dostarczony do komórki.
Wybór formy suplementu będzie zależeć od wieku pacjenta, płci i zdolności trawiennych (wymagany jest kwas żołądkowy w celu przekształcenia większości form wapnia w postać wchłanianą przez jelita).
Niestety badania wskazują, że u kobiet w menopauzie występuje niedobór kwasu żołądkowego. Wapń z cytrynianu wapnia może być dostępny dla wchłaniania przez jelita nawet przy braku kwasu żołądkowego, a zatem jest to najbardziej odpowiednia postać dla kobiet w menopauzie. Aminokwasowy chylat wapnia dzięki swej wyjątkowej metodzie formułowania w rzeczywistości pokonuje większość problemów wchłaniania (niektóre nadal dotyczą cytrynianów) i również jest formą, którą warto byłoby rozważyć. Według badań przyswajalność cytrynianu wapnia w tej grupie kobiet wynosi średnio  45 proc., natomiast węglanu wapnia – maksymalnie 4 proc.!

Jaki suplement błonnikowy jest najlepszy i nie będzie przeszkadzał w absorpcji składników odżywczych?

Wszystkie błonniki można podzielić na dwie kategorie: rozpuszczalne w wodzie i nierozpuszczalne w wodzie. Udowodnione zostały korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania obydwu rodzajów.
Błonnik nierozpuszczalny jest powszechnie stosowany do oczyszczenia układu jelitowego i w przypadku obstrukcji. Pomaga w uzyskaniu dużych, masywnych stolców i zostaje on przekształcony przez bakterie na substancje, które wspomagają w zapobieganiu chorób okrężnicy. Otręby pszenne mogą łączyć się z niektórymi minerałami występującymi w spożywanych pokarmach hamując w ten sposób ich absorpcję.
Rozpuszczalny błonnik absorbuje wodę i tworzy żel, który pomaga w budowaniu stolca. Oddziaływuje korzystnie zarówno w przypadku zaparcia jaki i rozwolnienia, a ponadto nie powoduje podrażnień. Może również spowolnić wchłanianie cukrów i łącząc się z solami żółciowymi obniża wchłanianie cholesterolu. Błonnik rozpuszczalny wspomaga proces usuwania z organizmu odpadów, toksyn i metali ciężkich. Mimo iż błonnik rozpuszczalny może samoczynnie wchłaniać niektóre składniki odżywcze niesione przez płyny w jelitach, to jednak nie pociąga on za sobą takich samych problemów jak otręby pszenne.

Decydując się na witaminę C w dużych dawkach np. 1000 mg należy wybierać formułę Ester-C Plus?

Ester-C plus to znak firmowy dla naszych wyjątkowych formuł, które posiadają metabolity witaminy C (współczynniki) zawartych w kompleksie  Ester-C.
Ester-C to pierwsza witamina, która uzyskała opatentowana w Departamencie Handlu Stanów Zjednoczonych, a którą cechuje zarówno unikalny skład jak i wyjątkowo dobre wchłanianie przez organizm.
Podczas unikalnego procesu Ester-C otrzymuje neutralny współczynnik pH, co pomaga zapobiegać występowaniu przypadków „syndromu odrzucenia kwasowego” (np. biegunki, wzdęcia i bóle podbrzusza) u osób go stosujących.
Badania wykazały, że Ester-C uaktywnia się dwa razy szybciej, jest zatrzymywany przez organizm dwa razy dłużej i dociera do komórek nawet do czterech razy szybciej niż zwykła witamina C.

Co to jest Roślinny Stearynian Magnezu?

Nawet suplementy takie jak te produkowane przez Solgara wymagają materiałów uzupełniających i łączących w procesie produkcji, rozpadu i rozpuszczania tabletek i niektórych kapsułek. Produkty Solgara zawierają jedynie dodatki całkowicie naturalne i są stosowane w małych ilościach.
Roślinny stearynian magnezu jest to lubrykant pochodzący z oleju palmowego. Jest stosowany do odpowiedniej lubrykacji tabletek podczas procesu produkcji.