Dlaczego Solgar?

Wytwarzamy witaminy od ponad 70 lat.

Nasze produkty tworzymy w oparciu o najnowocześniejsze badania naukowe, drobiazgową kontrolę jakości i troskliwą obsługę pacjenta.

Przez siedem dekad wprowadziliśmy ponad 400 wyjątkowych produktów, za które odpowiadamy od początku do końca. Jesteśmy z nich dumni, bo sfinansowaliśmy badania zależności między odżywianiem a chorobą, by tworzyć doskonałe receptury.

Stworzyliśmy pierwszy w sektorze gospodarki  suplementów diety ośrodek badań biochemicznych – Solgar Nutritional Research Center.

Na naszych etykietach znajdziesz fakty.

Solgar nie uznaje odstępstwa od uczciwości.
Gdy kupujesz witaminy, minerały i zioła masz prawo wiedzieć co naprawdę dostanie Twój organizm. Dlatego nasze etykiety stały się już wzorem do naśladowania dla innych.

Gwarantujemy, że precyzyjna i stworzona w oparciu o najnowszą wiedzę naukową receptura jest prawdziwa od dnia otwarcia opakowania do zakończenia daty ważności.

Nasze produkty mają chronić Twoje zdrowie, więc my chronimy unikalne składniki w specjalnych, szklanych, buteleczkach, które perfekcyjnie zabezpieczają zawartość przed wpływem wilgoci, słońca i powietrza. Dzięki temu jesteśmy pewni najwyższej jakości.

Przeznaczamy ogromne siły i środki, by nieustannie sprawdzać cały proces produkcyjny. Kontrolujemy powietrze, które krąży w halach produkcyjnych, kosztem ponad miliona dolarów oczyszczamy wodę używaną do wytwarzania naszych preparatów. Zadbaliśmy także o niezależne atesty dla specjalnych suplementów diety spełniających restrykcyjne normy wyznaniowe.

Wysoka jakość witamin, minerałów i ziół Solgar zamykana jest w unikalne szklane opakowania, a dzięki własnej sieci dystrybucji wiemy jak szybko nasze witaminy, minerały i zioła trafią do aptek w doskonałym stanie. W kwestii jakości wyrobów firmy Solgar nic nie pozostawiamy przypadkowi.

1947
1968
1975
1982
1984
1989
1991
1993
1995
1995
1996
1997
1999
2001

Powstaje firma Solgar. Wprowadza na rynek pierwszy na świecie naturalny preparat multiwitaminowy o wysokiej potencji w postaci tabletki.

Solgar wprowadza witaminy, minerały i zioła nie zawierające cukru, soli, skrobi. Rozpoczyna także eliminowanie sztucznych konserwantów, aromatów i barwników ze swoich produktów.

Opracowana została Formuła VM-75. Pierwszy na świecie preparat multiwitaminowy ze schelatowanymi aminokwasowo minerałami i nie zawierający żadnych sztucznych dodatków smakowych, barwiących czy konserwujących.

Solgar przedstawia kompletną linię aminokwasów egzogennych w wolnej postaci.

Solgar pierwszy na świecie wprowadza do swoich produktów naturalny beta karoten wraz z mieszaniną naturalnie występujących innych karotenoidów.

Wprowadzenie wieloskładnikowego preparatu VM-2000. Oprócz witamin i schelatowanych aminokwasowo minerałów zawiera zestaw aminokwasów, koncentraty ziół i błonnik.

Na rynku pojawia się kolejny przełomowy preparat Solgara Earth Source. Jest to preparat multiwitaminowo-minerałowy zawierający koncentraty warzyw, owoców, ziół, nienasyconych kwasów tłuszczowych i probiotyków.

Pierwsze na świecie kapsułki typu twardego wykonane całkowicie ze składników roślinnych. Solgar był również pierwszym wytwórcą tych przełomowych dwuczęściowych kapsułek odpowiednich dla wegan i wegetarian.

Zostaje uruchomiona strona www.solgar.com. Pierwsza w branży strona będąca źródłem naukowych informacji dotyczących składników odżywczych.

Pierwsze na świecie preparaty ziołowe zawierające aktywne standaryzowane składniki ziołowe o udokumentowanej naukowo skuteczności wraz ze świeżymi ziołami zawierającymi wszystkie naturalne składniki zioła występującego w naturze.

Do sprzedaży trafia Omnium – pierwszy na świecie preparat multiwitaminowo-minerałowy zawierający fito składniki odżywcze (polifenole roślinne).

Solgar wprowadza produkty z certyfikatem koszerności.

Wszystkie produkty Solgara zawierające soję posiadają certyfikat Non-GMO (nie modyfikowany genetycznie).

Solgar wprowadza pierwsze na świecie specjalne szczepy probiotyczne (katalogowane), które są mikrokapsułkowane i przez to odporne na działanie soków żołądkowych. Dzięki tej technologii preparaty te nie wymagają ponadto przechowywania w niskiej temperaturze.

System Smart Manufacturing

W firmie Solgar stosujemy specjalnie opracowaną metodologię prognozowania, która pomaga nam mierzyć popyt na nasze produkty. Dzięki naszemu doświadczeniu i takim informacjom określamy najbardziej sprawny, oszczędny i wydajny sposób wytwarzania naszych produktów. Tworzyliśmy go na podstawie naszych własnych doświadczeń przez wiele lat – określamy go mianem Inteligentnej Produkcji Systemowej (System Smart Manufacturing). Aby zapewnić świeżość produktów i ich najwyższą jakość, częściej wytwarzamy nasze produkty w mniejszych partiach. Pozwala nam to uzyskać płynność zapasów i nie dopuszczamy w ten sposób do tego, aby na naszych produktach osiadł kurz.

Receptury

Receptura opisuje wszystkie niezbędne punkty i aspekty konieczne do wytwarzania danego produktu. Receptura zawiera więc szczegółowe informacje, począwszy od specyfikacji składników poprzez procedury produkcyjne i laboratoryjne, skończywszy na informacjach, które umieszcza się na etykiecie produktu. Receptura każdego produktu uwzględnia wyłącznie poziomy składników, które wynikają z dostępnych badań naukowych w celu zapewnienia skuteczności oddziaływania produktu na organizm.

Fabryka

Mimo iż Produkty Solgara są dostępne w ponad 50 krajach na świecie, Solgar nie stosuje konfekcjonowania. Wszystkie produkty są wytwarzane, przechodzą testy laboratoryjne i są pakowane w wytwórni w Leonii w stanie New Jersey w USA. Fabryka spełnia wszystkie obowiązujące normy i standardy w przemyśle farmaceutycznym. Posiada system filtracji wody używanej do produkcji zgodnie z normami Farmakopea Stanów Zjednoczonych. W fabryce kontrolowany jest system przepływu powietrza wraz z pełną filtracją przez filtry typu HEPA. Poszczególne etapy produkcji i poszczególne urządzenia znajdują się w odseparowanych obszarach i pomieszczeniach. Firma Solgar posiada własne w pełni wyposażone oraz certyfikowane laboratorium. Pozwalające na wykorzystanie wszelkich testów kontroli jakościowych w standardzie farmaceutycznym. Wszystkie procesy produkcyjne, testy, a nawet sposób czyszczenia, są odpowiednio opisane i wykonywane według standaryzowanych procedur.

Produkcja

Weryfikacja surowców

Przed przyjęciem każdego składnika następuje procedura weryfikacyjna:

  • etap I – kontrola dokumentacji, która musi zawierać szczegółową specyfikację;
  • etap II – następuje wyłącznie w przypadku przejścia etapu I w 100 % w zgodności z procedurą. W etapie drugim pobierane są próbki i następuje weryfikacja danych, co do Zgodności z recepturą i specyfikacją
  • etap III – zwrot do dostawcy w przypadku jakiejkolwiek niezgodności ze specyfikacją dla etapu II. Przyjęcie do magazynu produkcyjnego (etap I i II wykonuje się na terenie tzw. magazynu kwarantannowego)

Ważenie

Najważniejszym etapem produkcyjnym jest ważenie. Specjalny komputerowy system zapobiega niedokładności w ważeniu oraz wszelkim pomyłkom składników, które ewentualne mogłoby się znaleźć nie „w swoim produkcie”. Składniki po ważeniu, gromadzone są na specjalnym obszarze zarezerwowanym dla składników do danego produktu. Tworzą „zestaw” – wszystkich składników produktów.

Łączenie, mieszanie

Zestawy następnie trafiają do działu mieszania gdzie składniki są sprawdzane pod kątem zgodności z recepturą. Szczegółowe instrukcje receptury określają, jakie składniki mieszamy, w jakich mieszalnikach oraz w jaki sposób. Po zakończeniu procesu mieszanina jest badana pod względem zgodności recepturą na tym etapie.

Kapsułkowanie, kompresja

Uzyskane mieszanki zgodnie z harmonogramem receptury trafiają do działu kapsułkowania lub kompresji w celu wypełnienia nimi kapsułek bezżelatynowych lub uformowania tabletek. Urządzenia ustawia się zgodnie ze specyfikacjami formuły wzorcowej dla danej partii, a pobierane próbki przekazuję się zgodnie do jednostki odpowiedzialnej za kontrolę jakości w celu monitorowania testów laboratoryjnych gotowych kapsułek czy tabletek. Na każdym etapie procesu kapsułkowania lub kompresji przeprowadzane są testy zgodnie z instrukcjami dotyczącymi produkcji i odnotowane są w dokumentacji. Po zakończeniu procesu produkt jest ważony i partia jest ewidencjonowana.

Powlekanie

Tabletki następnie trafiają do działu powlekania w celu naniesienia filmu roztworu wodnego. Chroni on składniki przed wpływami środowiska i czyni połykanie tabletek Solgara bezproblemowym. Podczas procesu powlekania kontrolowanych jest szereg jego elementów. Jest to konieczne, aby tabletki umieszczone w powlekarkach były obrabiane zgodnie ze specyfikacjami receptury dla danej partii. Kontroluję się temperaturę, tempo natryskiwania, ciśnienie rozpylania, prędkość powlekania. Po zakończeniu procesu powlekania produkt jest ważony i ewidencjonowany.

Kontrola jakości

Przed rozpoczęciem pakowania próbki kapsułek i tabletek uzyskane w trakcie procesu produkcji poddawane są kompletnym testom, jakości. Po pozytywnym zakończeniu testowania partia przygotowana jest do pakowania.

Pakowanie

Nawet na tym etapie przed zapakowaniem każdej partii produktu linie pakujące są częściowo demontowane w celu wyczyszczenia części mających kontakt z produktem. Wszystkie produkty Solgar od 1947 roku są pakowane w szklane buteleczki ze szkła przeznaczonego do celów farmaceutycznych. Specjalne procedury kontrolne umożliwiają sposób śledzenia procesu pakowania produktu. Procedury te – elektroniczne i fizyczne, pozwalają zweryfikować między innymi: ilość tabletek/kapsułek, szczelność zamknięcia zabezpieczającego, przyleganie i prawidłowość etykiety. Kontrole odbywają się co 30 minut. Po zakończeniu butelkowania cała dokumentacja przekazywana jest do działu kontroli jakości, która po analizie zgodności całej dokumentacji z „formuła wzorcową” przekazuje produkt do dystrybucji.

Testy w laboratorium kontroli jakości

Firma Solgar dysponuje własnym laboratorium kontroli jakości, aby zapewnić, że wszystkie produkty spełniają nasz standard Gold Standard pod względem czystości i potencji. Solgar przeprowadza różnorodne kontrole, od weryfikowania pisemnych specyfikacji surowców i produktów po kontrole podczas produkcji i testy przed przekazaniem produktów gotowych do wysyłki.

Solgar testuje każdą składnik i każdą partię gotowych produktów zanim zostanie ona zaakceptowana zarówno przed procesem produkcyjnym jak i wysyłki. Odrzucane surowce są natychmiast odsyłane do dostawców. Podjęliśmy dodatkowe działania, aby nie dopuszczać surowców o niskiej jakości do wytwórni i laboratorium firmy Solgar.

Wszystkie surowce, do momentu potwierdzenia najwyższej jakości, są przechowywane w magazynie kwarantannowym. O ile to wskazane Solgar zleca przeprowadzanie niezależnych testów przez certyfikowane laboratoria, w których pracują wykwalifikowani naukowcy i technicy stosujący dostępne, zatwierdzone metodologie.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować wysoki standard i jakość naszych produktów.

Testy gwarancji jakości

W firmie Solgar funkcjonuje w pełni sprawne i nowoczesne laboratorium kontroli/gwarancji jakości, którym kierują doskonale wyszkoleni specjaliści. Nasze laboratorium ostatecznie decyduje o tym, czy dane produkty z etykietą Solgar trafią do rąk konsumentów. Żaden produkt firmy Solgar nie może opuścić zakładu bez odpowiedniej dokumentacji i zezwolenia wykazującego, że zostały dotrzymane najwyższe standardy jakości.

Solgar blisko współpracuje z renomowanymi organizacjami naukowymi w celu porównywania i wymiany najnowszych osiągnięć oraz innowacji, podnoszenia standardów i rozwoju nauki o właściwym odżywianiu. Społeczność naukowa powszechnie uznaje i szanuje nas jako liderów i ekspertów w dziedzinie badań witamin, minerałów, ziół i innych składników odżywczych.

Tempo rozpadu i testy

Produkty firmy Solgar opracowujemy w ten sposób, aby ich rozpad odbywał się w odpowiednim tempie i zgodnie z procedurami USP/NF (United States Pharmacopea/National Formulary – Farmakopea USA/Krajowy Receptariusz) i zapewniały oczekiwane działanie. Oznacza to, że tabletki i kapsułki Solgar rozpadają i rozpuszczają się w ciągu 30-45 minut od chwili spożycia. Solgar przeprowadza różnorodne testy jakości przez cały proces produkcji oraz w laboratorium kontroli jakości, aby zagwarantować, że produkty będą spełniać określone specyfikacje.
Tabletki dojelitowe rozpadają się w dalszej części przewodu pokarmowego, aby dostarczyć najważniejsze składniki odżywcze do tych części jelit, gdzie zostaną najlepiej przyswojone.

Testy stabilności i oznaczanie terminu przydatności

Solgar szanuje swoich klientów. Wysoko cenimy sobie zaufanie, jakim darzą nas kolejne pokolenia lojalnych konsumentów. Mając na uwadze to zaufanie wykorzystujemy naukowe metody do obliczania okresów trwałości naszych produktów. Celem testów stabilności jest zagwarantowanie, że skład produktów jest w 100% zgodne z informacjami podanymi na etykiecie przez cały okres ich przechowywania.

Laboratoryjny standard wody

Woda wykorzystywana do wszelkich badań i analiz w naszym laboratorium podlega procesowi filtracji zgodnym z farmakopeą amerykańską (USP Farmakopea).

Złoty standard

Solgar już od 1947 roku wytwarza wysokiej jakości witaminy, minerały i zioła. Tak więc ponad pół wieku funkcjonujemy na rynku, który nieustannie ewoluuje. Pomimo ciągłych zmian nigdy nie straciliśmy z oczu naszego głównego celu – dostarczanie standaryzowanych naturalnych produktów najwyższej jakości i rzetelne służenie wiedzą na temat tego jak dbać o zdrowie ludzi, którzy nam zaufali. Nasze przywiązanie do dbałości o najmniejsze drobiazgi – od produkcji do dystrybucji – wyrażają się między innymi w opracowaniu Złotego Standardu (Golden Standard) dla jakości witamin minerałów i ziół, edukacji i obsługi, którego symbolem jest złota etykieta

Produkty powstają w oparciu o badania naukowe

Solgar jest znany na świecie z dostarczania innowacyjnych, opartych o najnowszą wiedzę naukową i skutecznie działających produktów. Wszystkie powstają dzięki naszemu zespołowi wybitnych ekspertów, którzy poświęcają swoją wiedzę i doświadczenie wyłącznie dla badań nad nowymi suplementami firmy Solgar. Jako jedna z niewielu firm na świecie posiadamy własny instytut naukowy (Solgar Nutrition Research Center)

Produkcyjne dzieło nauki i sztuki

Linia produkcyjna firmy Solgar to technologiczne dzieło sztuki spełniające najwyższe standardy jakości, wyśrubowane normy (w wielu przypadkach przewyższające normy ustanowione dla przemysłu farmaceutycznego), tylko po to, by dostarczać najlepsze produkty. Dzięki własnej wytwórni, naszym laboratoriom i specjalnej procedurze dystrybucji, Solgar ma kontrolę nad całym procesem produkcyjnym.

Kontrola jakości

Solgar spełnia najwyższe wymagania stawiane przed produktami o niepowtarzalnej jakości. Przeprowadzamy rygorystyczne kontrole rozpoczynające się do badania najdrodniejszego składnika, aż do złożonych testów gotowych już produktów. Wszystkie składniki docierające do naszej fabryki są poddawane drobiazgowym badaniom, by mieć pewność, że spełniają one najwyższe normy jakości. Jeśli jakikolwiek półprodukt nie spełnia naszych wewnętrznych standardów (daleko wykraczających poza przepisowe normy), jest odsyłany do dostawcy. Solgar posiada swoje własne Laboratorium Jakości, które gwarantuje, że wszystkie produkty trafiające do rąk odbiorcy spełniają nasz Złoty Standard doskonałości. Nie przeprowadzamy jednego badania, robimy ich dziesiątki, a nawet setki, w zależności od produktu. I to za każdym razem, gdy go wytwarzamy.

System oczyszczania wody USP

Solgar zainwestował milion dolarów w system filtracji wody zgodny z farmakopeją amerykańską – uznawany za najdoskonalszy dostępny sposób filtracji. Nie jest on wymogiem w wytwórniach naszego typu, ale zgodnie ze Złotym Standardem Solgaru został wprowadzamy właśnie dlatego, że jest najlepszy.

System filtracji powietrza HEPA

Powietrze, które krąży w pomieszczeniach produkcyjnych Solgaru oczyszczane jest przez filtry HEPA, które usuwają 99,9% cząstek stałych. Zarówno system filtracji wody jak i powietrza jest nieustannie kontrolowany przez nasze laboratorium.

Czystość

Solgar stosuje spożywcze środki czyszczące do dezynfekcji sprzętu. Wszystkie procedury są ściśle kontrolowane i zgodne z najwyższymi standardami jakości oraz drobiazgowymi procedurami dokładnie regulującymi każdą czynność podczas procesu czyszczenia.

Produkty hipoalergiczne i bezglutenowe

Większość produktów Solgaru nie zawiera glutenu. Dokładna informacja o tym podawana jest zawsze na opakowaniu. Są hipoalergiczne, nie zawierają skrobi, soli i cukru, kukurydzy, drożdży, pszenicy, soi, produktów mlecznych i są produkowane bez użycia sztucznych substancji zapachowych, konserwujących lub barwiących.

Wegetarianie i weganie

Produkty firmy Solgar są przygotowywane ze szczegółną dbałością o potrzeby wegetarian i wegan. Do ich produkcji wykorzystujemy droższe i trudniej dostępne składniki. Witaminy, minerały i zioła odpowiednie dla wegetarian i wegan posiadają wyraźną informację na opakowaniu. Możesz być pewien, że nie zawierają one składników pochodzenia zwierzęcego.

Certyfikat koszerności

Solgar korzysta z usług międzynarodowej organizacji KOF-K Kosher Supervision, by spełnić dokładne wytyczne niezbędne do zdobycia certyfikatu koszerności naszych produktów.

Certyfikat halal

Solgar przestrzega najsurowszych norm opracowanych przez brytyjską organizację Halal Food Authority, by wytwarzać produkty spełniające normy certyfikatu halal (dopuszczającego do spożycia przez muzułmanów).

Szklane butelki

Solgar od zawsze wykorzystuje szklane butelki do chronienia swoich produktów. Użyte szkło jest wyjątkowe: przeznaczone do celów farmaceutycznych (nieporowate i bezołowiowe). Nasze podlegające recyklingowi butelki są nieługowane i bezwonne. Pomimo tego, że te staromodne medyczne słoiczki są droższe od innych opakowań, Solgar stosuje je, bo perfekcyjnie chronią zawartość przed wpływem ciepła, światła i wilgoci. Takie opakowanie podlega recyklingowi, dzięki temu dbamy o naszą planetę.