Picie wody przyspiesza odchudzanie

2019-06-21

Każdy, kto próbuje zgubić parę zbędnych kilogramów albo stara się utrzymać wymarzoną wagę zastanawia się, czy jest jakaś substancja, która skutecznie wpływa na osiągnięcie optymalnej masy, nie ma efektów ubocznych i jest bardzo tania. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chemików taka substancja istnieje! To woda. Osoby, które piły ją przed posiłkiem i ograniczyły liczbę kalorii schudły w ciągu 12 tygodni średnio 7 kilogramów.

Jak im się to udało? Badacze postawili przed 24 osobami w wieku 55-75 lat zadanie: przed każdym posiłkiem musieli wypić dwie szklanki wody. Aby porównać wyniki obserwowano też drugą grupę w tym samym wieku (też 24 osoby). Obie grupy spożywały ponadto niskokaloryczne posiłki. Po 12 tygodniach badane osoby stanęły na wagę. Osoby, które piły wodę przed posiłkami straciły średnio ok. 7 kg. Te, które stosowały jedynie dietę redukcyjną straciły średnio ok. 5 kg. Czyli dwie szklanki wody przed śniadaniem obiadem i kolacją pomogły stracić średnio 2 kg więcej.

Więcej wody – mniej kalorii

Naukowcy zastanawiający się nad tym jak to możliwe, że woda przyspiesza odchudzanie zaczęli liczyć też kalorie. Okazało się, że wypicie dwóch szklanek wiązało się z tym, że badana osoba zjadała od 75 do 90 kalorii mniej wraz z każdym posiłkiem.

– Pijąc wodę wypełniamy żołądek płynem, który nie ma kalorii i zmniejsza ilość miejsca na jedzenie. Ludzie czują się pełni i jedzą mniej – wyrokuje Brenda Davy, profesor żywienia na Virginia Tech. Przyznaje także, że od dawna zalecano picie wody przed posiłkiem, by zahamować apetyt, jednak jej badania potwierdziły dotychczasowe przypuszczenia.

Autor tekstu: Oskar Berezowski
 

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2010-08/acs-ctc080910.php

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 2.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.