Stawy sprawniejsze z Celadrinem

Choroba zwyrodnieniowa stawów bywa okrutna. Sprawia ból, ogranicza ruch. Nadzieją dla osób nią dotknietych może być Celadrin. Specjalna formuła mieszaniny kwasów tłuszczowych, która skutecznie łagodzi objawy choroby.

Stawy są rodzajem amortyzatorów w naszym ciele. To na nie działają ogromne siły gdy się poruszamy. Aby funkcjonowały poprawnie zdrowe muszą być kości, chrząstki, ścięgna, więzadła, torebki, kaletki i setki innych elementów aparatu ruchu. Najczęstszą jego chorobą są zmiany zwyrodnieniowe. Bardzo często dochodzi do zmian w obrębie kolan. Lekarze szacują, że zwyrodnienie stawów kolanowych dotyka już co piątego Europejczyka. W większości przypadków przyczyną są urazy. Pozostałe 40 procent zwyrodnień stawów kolanowych jest  następstwem starzenia się organizmu.

Choroba prowadzi do pogorszenia jakości życia, ograniczenia aktywności. Często to cena jaką płacimy za nasz styl życia. Może być spowodowana przez czynniki związane z naszą pracą (podnoszeniem ciężkich przedmiotów lub długotrwałym staniem, narażeniem na wibracje itp.) lub uprawianiem sportu. Warto jednak pamiętać, że niska aktywność wiąże się z osłabieniem mięśni stabilizujących staw, co w efekcie może także prowadzić do problemów z kolanami, biodrami, kręgosłupem. Istotne jest znalezienie złotego środka, tym bardziej, że  ryzyko wystąpienia choroby zwyrodnieniowej podnosi także otyłość.

Mniejszy ból stawów

W The Journal of Rheumatology opublikowane zostało badanie, podczas którego sprawdzono wpływ 68-dniowego doustnego podawania Celadrinu (cetylowych kwasów tłuszczowych) u 64 uczestników mających problemy ze stawami i poruszaniem się. Naukowcy stwierdzili, że pacjenci przyjmujący tabletki mogli poruszać się szybciej. Zaobserwowano u nich także mniejszy bólem podczas wchodzenia po schodach lub tak prozaicznej czynności jak wstawanie z krzesła.

Lecznicza formuła

Nie jest to jednak jedyne badanie wskazujące na skuteczność Celadrinu, specjalnej formuły kwasów tłuszczowych. W The Journal of Strength and Conditioning Research opisany został eksperyment polegający na stosowaniu kremu z Celadrinem. 40 ludzi z chorobą zwyrodnieniową stawów w jednym lub w obu kolanach podzielono na dwie grupy.

Jedna dwa razy dziennie przez 30 dni smarowała stawy kremem zawierającym kwasy tłuszczowe. Grupa kontrolna otrzymała placebo. Okazało się, że u osób stosujących Celadrin odnotowano znaczną redukcję całkowitego wychylenia środka nacisku.

W grupie placebo nie zaobserwowano znacznych różnic.

Celadrinem w ból

Naukowcy zarekomendowali więc stosowanie cetylowych kwasów tłuszczowych w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów. “Preparat dostępny jest bez recepty i może pomóc ludziom cierpiącym podczas rekonwalescencji. Istotny jest fakt, że osoby, które wcześniej nie były w stanie wykonywać ćwiczeń rehabilitacyjnych, dzięki Celadrinowi, mogły wrócić do rehabilitacji bez uciążliwego bólu” – dodaje Bill Spencer, dyrektor Imagenetix, laboratorium, które wynalazło Celadrin.

 

Cetylated fatty acids improve knee function in patients with osteoarthritis.

A cetylated fatty acid topical cream with menthol reduces pain and improves functional performance in individuals with arthritis.

Journal of Rheumatology Publishes Manuscript on Scientific Study of Celadrin™, a Natural-Based Product for Joint Function and Mobility