Celadrin. Liczy się forma

Wiele osób poszukuje efektywnych środków pomocnych w leczeniu artretyzmu. Takim preparatem może być Celadrin. Przed wizyta w aptece warto jednak poznać kilka faktów na temat tej substancji.

Celadrin to tak naprawdę nazwa produktu stworzonego przez Imagenetix. To nowatorska firma z San Diego w Kalifornii, która prowadzi między innymi badania naukowe nad kwasami tłuszczowymi. Największym osiągnięciem Imagenetixu jest właśnie opracowanie formuły Celadrinu w dwóch postaciach: kapsułek żelowych i kremu. Kapsułki żelowe zawierają mieszankę kwasów tłuszczowych (unikalna formuła mieszanki jest zastrzeżona). Krem Celadrin zawiera tę samą mieszankę kwasów tłuszczowych co kapsułki, alkohol benzylowy, glicerynę, lecytynę, olej z oliwek, mentol i olejek z mięty pieprzowej  (w celu nadania kremowi właściwości chłodzących i kojących), wodę oraz mieszankę innych olejków i alkoholi. Składniki te tworzą emulsję, mieszaninę olejów i wody, która w rezultacie tworzy łatwy do rozsmarowania, lepki krem i utrzymuje kwasy tłuszczowe w formie rozpuszczonej.

Unikalna mieszanka kwasów tłuszczowych

Kwasy tłuszczowe zawarte w Celadrin to oleinian cetylu,  laurynian cetylu, palmitynian cetylu, mirystoleinian cetylu, palmitoleinian cetylu  i mirystynian cetylu. Te kwasy tłuszczowe są obecne w błonie, która otacza wszystkie komórki i która składa się  z dwóch warstw kwasów tłuszczowych oraz fosforu  i białek. Kwasy tłuszczowe chronią wnętrze komórki zwane cytoplazmą oraz wspomagają  i amortyzują. Kwasy tłuszczowe są również stosowane do generowania sygnałów chemicznych do innych komórek.

Kwasy zawarte w Celadrinie są jednak wcześniej poddane specjalnemu procesowi – estryfikacji. Tłuszcze są stabilizowane za pomocą wspomnianego już wyżej alkoholu cetylowego. Dzięki temu są bardziej stabilne i nie wchodzą w reakcje z tlenem. Cała formuła jest chroniona patentem i udostępniana partnerom farmaceutycznym na podstawie umów licencyjnych. Jeśli więc jesteście w aptece, warto dokładnie przeczytać etykietę i sprawdzić na niej, czy dany produkt ma informację o licencji, gwarantującej jakość i skuteczność preparatu. A ta w orginalnych środkach jest wysoka.

Celadrin wzmacnia i chroni

Według badań opublikowanych na łamach  periodyku „Journal of Rheumatology”, mieszanka kwasów tłuszczowych zawarta w Celadrin wzmacnia i chroni komórki w stawach, co z kolei wspomaga regenerację uszkodzonych błon komórkowych. Celadrin wspomaga również przepuszczalność błon komórkowych i ułatwia przepływ  kwasów tłuszczowych w błonie komórkowej. To z kolei umożliwia  komórkom pozostanie w stanie nienaruszonym pod fizycznym naciskiem stawu. Warto pamiętać, że na nasze stawy działają często ogromne siły. Dwa najbardziej obciążone stawy to skokowy i kolanowy. Nic więc dziwnego, że to z nimi mamy najczęściej kłopoty.

Badania nad Celadrinem wykazały także, że może on również zapobiegać  reakcjom układu odpornościowego  spowodowanym przez uszkodzone komórki, które często powodują opuchliznę i ból związany z zapaleniem stawów.