Solgar sponsorem Chudego Wawrzyńca

Miło nam poinformować, że po raz kolejny będziemy obecni jako sponsor na Chudym Wawrzyńcu! Najlepsze szóstki zawodników (mężczyzn i kobiet) otrzymają nasze VM-75, Sole Mineralne i Karnitynę. Dla uczestników mamy też sporo innych niespodzianek!

Od ponad 70 lat Solgar jest znany na świecie z dostarczania innowacyjnych opartych o najnowszą wiedzę naukową i skutecznie działających produktów. Podzielimy się nimi więc z czołowymi biegaczami ultra, którzy wezmą udział w Chudym Wawrzyńcu (sobota 12 sierpnia, start 4:00 z Rajczy) na dystansach 50+ i 80+ km. Trasa jest trudna i wymagająca żelaznej wytrzymałości. Na mecie chętni będą więc mogli wzmocnić swoje organizmy Solami Mineralnymi.

Sole Mineralne – ultra skuteczne

To wyjątkowy preparat, który zawiera szeroki zestaw minerałów gwarantujący ich komplek­sowe uzupełnianie w organizmie. Każdy jon minerału w preparacie połą­czony jest cząsteczkami białka – aminokwasami. Takie wiązanie minera­łów z aminokwasami nazywamy chelatem aminokwasowym (uchwyce­niem aminokwasowym).
Chelaty aminokwasowe minerałów Solgara charak­teryzują się:

  • wystarczająco małą masą cząsteczkową, aby umożliwić łatwe przeni­kanie przez ściany jelit;
  • stabilnością pH tych wyjątkowych cząstek minerałów. Stabilność jest za­chowana we wszystkich zakresach pH występujących w procesie trawie­nia. Zapewnia to maksymalną obecność chelatu minerału w nienaruszo­nej postaci w ramach naturalnego procesu wchłaniania;
  • neutralnością – neutralność aminokwasowo schelatowanych minerałów jest bardzo ważna, gdyż związki minerałów z ładunkami elektrycznymi mogą wchodzić w reakcje z innymi składnikami diety przeciwnie naładowanymi oraz tworzyć substancje nieprzyswajalne. Jak również dezaktywować inne ważne substancje takie jak witaminy E, C, witaminy z grupy B, a także leki.

Już drugi sezon Sole Mineralne stosuje czołowa polska biegaczka ultra i niekwestionowana królowa Chudego Wawrzyńca (wygrała wszystkie edycje od 2012 roku) na najdłuższym dystansie – Ewa Majer.

– Pośród wielu preparatów Solgar, Sole Mineralne, są dla mnie jednym z podstawowych. Stosuję je jako suplementację przez cały rok oraz zabieram je na trasę, by uzupełniać straty minerałów w trakcie wysiłku – tłumaczy Ewa Majer, którą oczywiście zobaczymy na trasie Chudego także w tym roku.

VM-75 i Karnityna na mecie

W pakiecie z nagrodami znajdzie się ponadto VM-75. To renomowany preparat witaminowo-minerałowy ceniony w świecie za skuteczność składu (o wysokiej potencji, zawiera schelatowane aminokwasowo minerały, en­zymy trawienne, zioła, bioflawonoidy i mieszaninę naturalnych karote­noidów). Biegacze otrzymają także wyjątkowy preparat na rynku światowym. Po pierwsze zawie­ra naturalną roślinną karnitynę. Po drugie jest to kompleks kil­ku rodzajów Karnityn najlepiej wykorzystywanych przez różne narządy or­ganizmu:
L- Karnitynę
Acetyl- L- Karnitynę
Glicyno-Propionyl-L-Karnitynę
Tauryno- L- Karnitynę
Synergia działania tej receptury kilkadziesięciokrotnie wzmacnia efekt oddziaływania karnityny na organizm ludzki. Kompleks dostarcza 660 mg dziennie czystej aktywnej Karnityny.

Nie tylko najlepsi będą mogli sprawdzić jak działają preparaty Solgar. Na scenie amfiteatru tuż obok mety, podczas ceremonii wręczenia medali, będą rozgrywane konkursy, w których można wygrać produkty. W charakterystycznym białym namiocie z logotypami Solgar będziemy także udzielać informacji na temat oferty firmy, działania witamin, minerałów, ziół na organizm człowieka oraz spróbować Soli Mineralnych.

Śledzenie zmagań na żywo

To jednak nie koniec atrakcji. Solgar zapewnił także w tym roku możliwość śledzenia wyników na żywo. Zawodnicy będą mieli nadajniki GPS, a sygnał będzie przekazywany do aplikacji Trackcourse. Na stronie www wyświetlą się aktualne pozycje biegaczy „uzbrojonych” w nadajniki GPS.

Solgar Polska już trzeci rok jest sponsorem biegu Chudy Wawrzyniec. To jeden z najciekawszych i najtrudniejszych biegów ultra w Polsce, zaliczony przez magazyn Kingrunner ULTRA do Korony Ultramaratonów Polskich. Od dwóch lat wspieramy także jedną a najlepszych biegaczek ultra na świecie – Ewę Majer, która w tym roku zajęła piąte miejsce podczas prestiżowego Lavaredo Ultra Trail.