Strona główna » Wiedza » Fitness » Picie wody przyspiesza odchudzanie

Picie wody przyspiesza odchudzanie

Jak im się to udało? Badacze postawili przed 24 osobami w wieku 55-75 lat zadanie: przed każdym posiłkiem musieli wypić dwie szklanki wody. Aby porównać wyniki obserwowano też drugą grupę w tym samym wieku (też 24 osoby). Obie grupy spożywały ponadto niskokaloryczne posiłki. Po 12 tygodniach badane osoby stanęły na wagę. Osoby, które piły wodę przed posiłkami straciły średnio ok. 7 kg. Te, które stosowały jedynie dietę redukcyjną straciły średnio ok. 5 kg. Czyli dwie szklanki wody przed śniadaniem obiadem i kolacją pomogły stracić średnio 2 kg więcej.

Więcej wody – mniej kalorii

Naukowcy zastanawiający się nad tym jak to możliwe, że woda przyspiesza odchudzanie zaczęli liczyć też kalorie. Okazało się, że wypicie dwóch szklanek wiązało się z tym, że badana osoba zjadała od 75 do 90 kalorii mniej wraz z każdym posiłkiem.

– Pijąc wodę wypełniamy żołądek płynem, który nie ma kalorii i zmniejsza ilość miejsca na jedzenie. Ludzie czują się pełni i jedzą mniej – wyrokuje Brenda Davy, profesor żywienia na Virginia Tech. Przyznaje także, że od dawna zalecano picie wody przed posiłkiem, by zahamować apetyt, jednak jej badania potwierdziły dotychczasowe przypuszczenia.

 

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2010-08/acs-ctc080910.php