Supermembrana po Celadrinie

2019-06-21

Jak to możliwe, że funkcjonowanie tak prozaicznej struktury naszego ciała, jak błona komórkowa, może wpływać na łagodzenie bólu lub stanów zapalnych stawów? Wytłumaczenie tego fenomenu tkwi w szczegółach. Ukrytych w Celadrinie.

Wyobraźmy sobie nasze ciało bez błony komórkowej… Stop! No właśnie. Nie można sobie wyobrazić ciała bez błony komórkowej. Nie będzie miało ono wówczas w ogóle postaci przypominającej człowieka, raczej spora kałużę. Błona komórkowa to bowiem podstawa funkcjonowania naszego organizmu. Otacza każdą komórkę. Błona wewnątrzkomórkowa otacza z kolei każdy najmniejszy składnik naszej komórki: jądro, mitochondria, lizosomy.

Jeśli potraktujemy nasze ciało jak fabrykę, to błona międzykomórkowa stanowi wszystkie ściany w niej. Dzięki temu powietrze miesza się z krwią w płucach, nie w żołądku, a krew w ogóle może zachowywać swoją strukturę. Funkcjonowanie tej błony ma więc fundamentalne znaczenie dla naszego ciała.

Naukowcy zastanawiający się nad tym jak na ową błonę wpływać musieli najpierw zrozumieć jak funkcjonuje i z czego jest zbudowana.

Jednym z głównych składników błony komórkowej są lipidy, czyli tłuszcze. Lipidy te regulują przepuszczanie składników odżywczych, minerałów, elektrolitów, leków i innych związków chemicznych przez błonę komórkową. Taka regulacja jest niezbędna do odpowiedniego funkcjonowania oraz zdrowia poszczególnych komórek.

Celadrin chroni

Czy można to jednak poprawić? Naukowcy z firmy Imagenetix doszli do wniosku, że tak. Trzeba jednak stworzyć odpowiednią mieszankę tłuszczów, poddać ją obróbce (estryfikacji), a potem dostarczyć do komórek naszego ciała. W ten sposób stworzyli preparat o nazwie Celadrin. Według Imagenetixu wzmacnia on błonę komórkową oraz jej integralność wpływając pozytywnie na wydajność jej funkcjonowania. W jaki sposób? Dostarcza naszej błonie odpowiednią mieszankę lipidów, poprawiając jej funkcjonowanie. Ogromna ilość czynników atakuje stale w lipidy błonie komórkowej, co prowadzi do zaburzeń w ich funkcjonowaniu i negatywnie wpływa na zdrowie całej komórki.

Według badaczy z San Diego stosowanie preparatu Celadrin umożliwia błonie komórkowej ochronę komórki i odparcie czynników atakujących błonę komórkową. Celadrin wspomaga także właściwości transportowe błony komórkowej. W efekcie błona komórkowa staje się bardziej wydajna, elastyczna, przepuszczalna i odmłodzona.

Zadbać o błonę

Naukowcy zajmujący się wpływem kwasów tłuszczowych na błonę komórkową dodają, że utrata integralności błony komórkowej spowodowana wewnętrznymi lub zewnętrznymi czynnikami skutkuje rozpoczęciem się szybkiego procesu starzenia oraz stanami zapalnymi. Powodem pojawiania się stanów zapalnych może być wiek, uwarunkowania dietetyczne, wolne rodniki, stres oraz inne czynniki stymulujące i usztywniające błonę komórkową. Może to prowadzić do pojawienia się jednej lub wielu form zapalenia stawów (w tym zapalenia kaletki maziowej i zapalenia ścięgna); chorób przyzębia, zmarszczek, chorób układu krążenia, przyspieszonego starzenia oraz wielu innych dolegliwości.

Imagenetix zapewnia

Badania naukowe prowadzone w wielu placówkach badawczych na świecie wskazują, że  Celadrin hamuje stany zapalne i wspiera powrót do zdrowia. Jak informuje Imagenetix specjalnie opatentowana mieszanina kwasów tłuszczowych poprawia elastyczność, zmniejsza ból, a także widoczność zmarszczek. Takie efekt są możliwe dzięki wzmocnieniu struktury lipidowej błony komórkowej oraz przekształceniu jej w “supermembranę”, co pozwala komórkom na szybką naprawę i regenerację.

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 2.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.