Forma kwasu hialuronowego

2019-06-21

Kwas hialuronowy w kremie, może zastrzykach? Który jest skuteczniejszy i na jak długo. Wyniki badań opublikowanych przez Journal of Agriculture and Food Chemistry wskazują, że bardzo skuteczna jest doustna forma kwasu hialuronowego pod nazwą BioCell Collagen II.

Gdyby zrobić ranking najczęściej wymienianych ostatnio preparatów, suplementów zdrowia kwas hialuronowy znalazłby się pewnie w ścisłej czołówce. Na pierwsze strony gazet zaprowadził go przemysł kosmetyczny. To on w niepozornym cukrze ukrytym w skórze zobaczył epokowe odkrycie. I to nie jest przesada. Ludzie od zarania cywilizacji szukali sposobu na powstrzymanie upływu czasu. Marzeniami o tym jesteśmy karmieni od najmłodszych lat (któż nie pamięta Królewny Śnieżki i złej macochy, która chciała na wieki zachować urodę). Nic więc dziwnego, że gdy odkryto mechanizm działania kwasu hialuronowego marzenia o wiecznej młodości powróciły.

Cukier złożony, który znajduje się w komórkach skóry i stawów, ma zdolność do absorpcji wody. Dzięki temu tkanka pozostaje elastyczna, zwiększa się jej zdolność do regeneracji. Kwas hialuronowy jest także odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie oczu.

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny szybko zaczął aplikować kobietom zastrzyki z kwasu i kremy. Część lekarzy była jednak zdania, że istota odżywiania komórek skóry i stawów tkwi wewnątrz naszego organizmu. Tak rozpoczęły się żmudne poszukiwania substancji, która będzie skutecznie działała na człowieka od środka.

Bezprecedensowe badania

– To bezprecedensowe badania, wskazujące na to, że wspólne działanie kilku składników może poprawić działanie kwasu hialuronowego – stwierdził Suhail Ishaqa, wiceprezes Biocell Technology, firmy, która opatentowała BioCell Collagen II, unikalna formułę zawierającą naturalnie występującą macierz kwasu hialuronowego (10%), depolimeryzowany siarczan chondroityny (20%) i kolagen typu II (70%).

Brzmi skomplikowanie i mało wiarygodnie? Przecież wszystkie firmy chwalą swój produkt. Dlatego tak cenna jest weryfikacja wszelkich badań i odkryć w pismach naukowych. Jeden z takich tekstów pojawił się w Journal of Agriculture and Food Chemistry, to szanowany magazyn naukowy nadzorowany przez Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne. I to w nim właśnie ukazał się tekst dotyczący skuteczności BioCell Collagen II.

Kwas hialuronowy w tkankach

Z artykułu wynika, że faktycznie substancja ta jest dobrze tolerowana przez organizm i substancje odżywcze szybko wchłaniają się do odpowiednich tkanek. Testy przeprowadzone zostały także w instytucie SIBR Research. Badano w nim szybkość i stopień przyswajania (absorpcji) substancji czynnych. Badanie wyraźnie pokazuje, że BioCell Collagen II ma odpowiednie właściwości fizyczne, umożliwiające jak i jej metabolitom szybko przejść z krwi do tkanek.

Skuteczny BioCell Collagen

– Ten składnik ma bardzo małą masę cząsteczkową, co wydaje się być ważnym powodem, dla jego skuteczności – komentuje Jerome Stenehjem ze School of Medicine, University of California w San Diego. – Możliwe jest , że składniki odżywcze , takie jak te, które znajdują się w BioCell Collagen II może poprawić jakość płynu stawowego – dodaje Stenehjem.

W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z San Diego wzięło udział 80 osób. Otrzymywali dwa razy dziennie jeden gram preparatu lub placebo przez 70 dni. Odsetek badanych , którzy doświadczyli co najmniej 30% poprawę wynosił w grupie BioCell Collagen II 40% i tylko 3 % w grupie placebo. Preparat był ponadto dobrze tolerowane przez pacjentów w badaniu klinicznym.

Autor tekstu: Oskar Berezowski

 

Effect of the novel low molecular weight hydrolyzed chicken sternal cartilage extract, BioCell Collagen, on improving osteoarthritis-related symptoms: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial.

 

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 2.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.