W jakiej postaci powinny przyjmować wapń kobiety w menopauzie aby uzyskać optymalne przyswajanie?

2022-10-06

Główną kwestię, którą trzeba mieć na uwadze przy wapniu jak i innych minerałach jest końcowy etap utylizacji minerału. Aby to nastąpiło minerał musi być prawidłowo wchłonięty przez ściankę jelitową i dostarczony do komórki.
Wybór formy suplementu będzie zależeć od wieku pacjenta, płci i zdolności trawiennych (wymagany jest kwas żołądkowy w celu przekształcenia większości form wapnia w postać wchłanianą przez jelita).
Niestety badania wskazują, że u kobiet w menopauzie występuje niedobór kwasu żołądkowego. Wapń z cytrynianu wapnia może być dostępny dla wchłaniania przez jelita nawet przy braku kwasu żołądkowego, a zatem jest to najbardziej odpowiednia postać dla kobiet w menopauzie. Aminokwasowy chylat wapnia dzięki swej wyjątkowej metodzie formułowania w rzeczywistości pokonuje większość problemów wchłaniania (niektóre nadal dotyczą cytrynianów) i również jest formą, którą warto byłoby rozważyć. Według badań przyswajalność cytrynianu wapnia w tej grupie kobiet wynosi średnio  45 proc., natomiast węglanu wapnia – maksymalnie 4 proc.!

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 2.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.