Dlaczego Solgar nie wytwarza produktów „z zapalnikiem czasowym”o tzw. spowolnionym uwalnianiu?

2022-10-06

Według teorii, na której oparte są suplementy „z zapalnikiem czasowym” układ trawienny rozkłada tabletkę przez pewien okres czasu (od 6 do 12 godzin, w zależności od produktu i firmy), tak aby stopniowo uwalniać składniki odżywcze.
Produkcja czasowo uwalnianych tabletek powszechnie pociąga za sobą procesy, takie jak gęstsza kompresja, co wymagałoby większej kwasowości układu trawienia do rozłożenia tabletki. Nawet u osób o najsilniejszym procesie trawienia tak wysoce kwaśne środowisko występuje tylko w żołądku, a zatem teoretycznie dalszy rozkład tabletki byłby pohamowywany w momencie dotarcia do bardziej alkalicznego środowiska dwunastnicy po około 2 do 4 godzin. Zwiększa to możliwość częściowego rozłożenia tabletki, a co za tym idzie utraty cennych składników odżywczych, które nie zostały jeszcze uwolnione. Z drugiej strony, jeśli proces rozkładu byłby zakończony w żołądku, to wówczas nieefektywnie wykorzystany byłby czas potrzebny do rozkładu.
Ponadto składniki odżywcze wchłaniane są w różnych miejscach, przez co czas uwalniania ich jest nieodpowiedni dla kombinacji witamin i minerałów. Na przykład większość minerałów śladowych wchłanianych jest w dwunastnicy ( pierwsze 25 -30 cm układu jelitowego). Jeżeli taka tabletka zawierająca owe minerały uwalniałaby je poza dwunastnicą (co byłoby konieczne, aby doszło do uwolnienia czasowego), to wówczas ominęłaby ona także miejsca ich absorpcji.

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 2.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.