Dlaczego Solgar nie wytwarza produktów „z zapalnikiem czasowym”o tzw. spowolnionym uwalnianiu?

2022-10-06

Według teorii, na której oparte są suplementy „z zapalnikiem czasowym” układ trawienny rozkłada tabletkę przez pewien okres czasu (od 6 do 12 godzin, w zależności od produktu i firmy), tak aby stopniowo uwalniać składniki odżywcze.
Produkcja czasowo uwalnianych tabletek powszechnie pociąga za sobą procesy, takie jak gęstsza kompresja, co wymagałoby większej kwasowości układu trawienia do rozłożenia tabletki. Nawet u osób o najsilniejszym procesie trawienia tak wysoce kwaśne środowisko występuje tylko w żołądku, a zatem teoretycznie dalszy rozkład tabletki byłby pohamowywany w momencie dotarcia do bardziej alkalicznego środowiska dwunastnicy po około 2 do 4 godzin. Zwiększa to możliwość częściowego rozłożenia tabletki, a co za tym idzie utraty cennych składników odżywczych, które nie zostały jeszcze uwolnione. Z drugiej strony, jeśli proces rozkładu byłby zakończony w żołądku, to wówczas nieefektywnie wykorzystany byłby czas potrzebny do rozkładu.
Ponadto składniki odżywcze wchłaniane są w różnych miejscach, przez co czas uwalniania ich jest nieodpowiedni dla kombinacji witamin i minerałów. Na przykład większość minerałów śladowych wchłanianych jest w dwunastnicy ( pierwsze 25 -30 cm układu jelitowego). Jeżeli taka tabletka zawierająca owe minerały uwalniałaby je poza dwunastnicą (co byłoby konieczne, aby doszło do uwolnienia czasowego), to wówczas ominęłaby ona także miejsca ich absorpcji.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.