Filtruj wpisy
  • Zrozumieć różnicę
  • Historia
  • Produkcja
  • Laboratorium
  • Czy wiesz, że...
  • Złoty standard
  • FAQ

System Smart Manufacturing

W firmie Solgar stosujemy specjalnie opracowaną metodologię prognozowania, która pomaga nam mierzyć popyt na nasze produkty.

Wytwarzamy witaminy od ponad 70 lat. Nie od 70 minut.

Rozpoczęliśmy działalność w 1947 roku i od tego czasu ze zdrowego rodzinnego przedsiębiorstwa rozwinęliśmy działalność do firmy służącej zdrowiu milionów rodzin.

Czy wiesz, że…

Solgar wymaga ścisłej specyfikacji surowców od każdego dostawcy, podczas każdej dostawy.

Złoty standard

Solgar już od 1947 roku wytwarza wysokiej jakości witaminy, minerały i zioła.

1947

Powstaje firma Solgar. Wprowadza na rynek pierwszy na świecie naturalny preparat multiwitaminowy o wysokiej potencji w postaci tabletki.

Receptury

Każdy produkt wytwarzany w zakładzie Solgara posiada swoją własną recepturę zwaną „formułą wzorcową”.

Testy w laboratorium kontroli jakości

Firma Solgar dysponuje własnym laboratorium kontroli jakości, aby zapewnić, że wszystkie produkty spełniają nasz standard Gold Standard pod względem czystości i potencji.

Dlaczego oddziaływanie produktów firmy Solgar jest o wiele silniejsze niż DZS? Czy nie jest to niebezpieczne?

Produkty powstają w oparciu o badania naukowe

Solgar jest znany na świecie z dostarczania innowacyjnych, opartych o najnowszą wiedzę naukową i skutecznie działających produktów.

1968

Solgar wprowadza witaminy, minerały i zioła nie zawierające cukru, soli, skrobi. Rozpoczyna także eliminowanie sztucznych konserwantów, aromatów i barwników ze swoich produktów.

Nasze produkty powstają w wyniku badań naukowych. Nie fantastycznonaukowych.

Jedynym sposobem na dostarczenie ludziom skutecznych witamin, minerałów i ziół jest wykorzystywanie do ich produkcji najnowszych osiągnięć naukowych.

Fabryka

Mimo iż Produkty Solgara są dostępne w ponad 50 krajach na świecie, Solgar nie stosuje konfekcjonowania. Wszystkie produkty są wytwarzane, przechodzą testy laboratoryjne i są pakowane w wytwórni w Leonii w stanie New Jersey w USA.

Testy gwarancji jakości

W firmie Solgar funkcjonuje w pełni sprawne i nowoczesne laboratorium kontroli/gwarancji jakości, którym kierują doskonale wyszkoleni specjaliści.

Czy można stosować witaminę E przy podwyższonym ciśnieniu krwi?

Produkcja

Wszystkie procesy produkcyjne, testy, a nawet sposób czyszczenia, są odpowiednio opisane i wykonywane według standaryzowanych procedur.

Produkcyjne dzieło nauki i sztuki

Linia produkcyjna firmy Solgar to technologiczne dzieło sztuki spełniające najwyższe standardy jakości, wyśrubowane normy (w wielu przypadkach przewyższające normy ustanowione dla przemysłu farmaceutycznego), tylko po to, by dostarczać najlepsze produkty. Dzięki własnej wytwórni, naszym laboratoriom i specjalnej procedurze dystrybucji, Solgar ma kontrolę nad całym procesem produkcyjnym.

Na naszych etykietach znajdziesz fakty. Nie bajki.

Miarą doskonałości naszych produktów jest ich wiarygodność Szanujemy prawdę tak, by nasze słowa były bardziej wiarygodne od przyrzeczeń innych. Taką zasadę wyznawał Sokrates.

1975

Opracowana została Formuła VM-75. Pierwszy na świecie preparat multiwitaminowy ze schelatowanymi aminokwasowo minerałami i nie zawierający żadnych sztucznych dodatków smakowych, barwiących czy konserwujących.

Tempo rozpadu i testy

Produkty firmy Solgar opracowujemy w ten sposób, aby ich rozpad odbywał się w odpowiednim tempie i zgodnie z procedurami USP/NF (United States Pharmacopea/National Formulary – Farmakopea USA/Krajowy Receptariusz) i zapewniały oczekiwane działanie.

Dlaczego ten sam produkt Solgara jest droższy w porównaniu do konkurencji?

Kontrola jakości

Solgar spełnia najwyższe wymagania stawiane przed produktami o niepowtarzalnej jakości.

„Każdą prawdę łatwo zrozumieć, kiedy się ją odkryje. Rzecz w tym aby ją odkryć.” Galilleo Galilei

Można liczyć na łut szczęścia w loterii, ale czy naprawdę ciągnąłbyś losy by wygrać zdrowie?

1982

Solgar przedstawia kompletną linię aminokwasów egzogennych w wolnej postaci.

Testy stabilności i oznaczanie terminu przydatności

Solgar szanuje swoich klientów. Wysoko cenimy sobie zaufanie, jakim darzą nas kolejne pokolenia lojalnych konsumentów.

Dlaczego Solgar nie wytwarza produktów „z zapalnikiem czasowym”o tzw. spowolnionym uwalnianiu?

System oczyszczania wody USP

Solgar zainwestował milion dolarów w system filtracji wody zgodny z farmakopeją amerykańską – uznawany za najdoskonalszy dostępny sposób filtracji. Nie jest on wymogiem w wytwórniach naszego typu, ale zgodnie ze Złotym Standardem Solgaru został wprowadzamy właśnie dlatego, że jest najlepszy.

Dobierając składniki kierujemy się jakością. Nie ceną.

Zrywamy żurawinę w Kanadzie, czosnek w Indiach, korę sosnową we Francji, a nasiona winogron we Włoszech, ponieważ tam właśnie gleba i klimat wydają najdoskonalsze plony. Chcemy, aby nasze produkty były świeże, więc do naszej fabryki dostarczamy tylko niewielkie ilości każdego składnika.

1984

Solgar pierwszy na świecie wprowadza do swoich produktów naturalny beta karoten wraz z mieszaniną naturalnie występujących innych karotenoidów.

Laboratoryjny standard wody

Woda wykorzystywana do wszelkich badań i analiz w naszym laboratorium podlega procesowi filtracji zgodnym z farmakopeją amerykańską (USP Farmakopea).

Czy prawdą jest, że nie należy przyjmować jednocześnie różnych szczepów probiotyków albowiem konkurują one ze sobą?

System filtracji powietrza HEPA

Powietrze, które krąży w pomieszczeniach produkcyjnych Solgaru oczyszczane jest przez filtry HEPA, które usuwają 99,9% cząstek stałych. Zarówno system filtracji wody jak i powietrza jest nieustannie kontrolowany przez nasze laboratorium.

1989

Wprowadzenie wieloskładnikowego preparatu VM-2000. Oprócz witamin i schelatowanych aminokwasowo minerałów zawiera zestaw aminokwasów, koncentraty ziół i błonnik.

Natura zna wszystkie odpowiedzi, a nauka je ujawnia.

Nie trzeba specjalnej wiedzy, by sprzedawać chipsy. Najlepsze witaminy minerały i zioła, to jednak zupełnie inna historia i dlatego produkty Solgara znajdziesz wyłącznie w wyselekcjonowanych aptekach.

Czy acidophilus (ta nazwa jest używana przez specjalistów) Solgara zawsze należy przechowywać w lodówce?

Czystość

Solgar stosuje spożywcze środki czyszczące do dezynfekcji sprzętu. Wszystkie procedury są ściśle kontrolowane i zgodne z najwyższymi standardami jakości oraz drobiazgowymi procedurami dokładnie regulującymi każdą czynność podczas procesu czyszczenia.

1991

Na rynku pojawia się kolejny przełomowy preparat Solgara Earth Source. Jest to preparat multiwitaminowo-minerałowy zawierający koncentraty warzyw, owoców, ziół, nienasyconych kwasów tłuszczowych i probiotyków.

Jestem w ciąży i ktoś powiedział mi, abym nie zażywała witaminy A – czy to prawda?

Produkty hipoalergiczne i bezglutenowe

Większość produktów Solgaru nie zawiera glutenu. Dokładna informacja o tym podawana jest zawsze na opakowaniu. Są hipoalergiczne, nie zawierają skrobi, soli i cukru, kukurydzy, drożdży, pszenicy, soi, produktów mlecznych i są produkowane bez użycia sztucznych substancji zapachowych, konserwujących lub barwiących.

1993

Solgar wprowadza opracowane przez siebie i opatentowane – Vegicaps.

Jakie są zalety ziół Solgara „STANDARYZOWANE PEŁNA SIŁA DZIAŁANIA”

Wegetarianie i weganie

Produkty firmy Solgar są przygotowywane ze szczegółną dbałością o potrzeby wegetarian i wegan. Do ich produkcji wykorzystujemy droższe i trudniej dostępne składniki. Witaminy, minerały i zioła odpowiednie dla wegetarian i wegan posiadają wyraźną informację na opakowaniu. Możesz być pewien, że nie zawierają one składników pochodzenia zwierzęcego.

1995

Zostaje uruchomiona strona www.solgar.com. Pierwsza w branży strona będąca źródłem naukowych informacji dotyczących składników odżywczych.

Jestem palący, a czytałem, że palacze nie powinni zażywać beta-karotenu? Czy to prawda?

Certyfikat koszerności

Solgar korzysta z usług międzynarodowej organizacji KOF-K Kosher Supervision, by spełnić dokładne wytyczne niezbędne do zdobycia certyfikatu koszerności naszych produktów.

1995

Solgar wprowadza preparaty ziołowe Standaryzowane o Pełnej Sile Działania (S.P.S.D.).

W jakiej postaci powinny przyjmować wapń kobiety w menopauzie aby uzyskać optymalne przyswajanie?

Certyfikat halal

Solgar przestrzega najsurowszych norm opracowanych przez brytyjską organizację Halal Food Authority, by wytwarzać produkty spełniające normy certyfikatu halal (dopuszczającego do spożycia przez muzułmanów).

1996

Do sprzedaży trafia Omnium – pierwszy na świecie preparat multiwitaminowo-minerałowy zawierający fito składniki odżywcze (polifenole roślinne).

Jaki suplement błonnikowy jest najlepszy i nie będzie przeszkadzał w absorpcji składników odżywczych?

Szklane butelki

Solgar od zawsze wykorzystuje szklane butelki do chronienia swoich produktów.

1997

Solgar wprowadza produkty z certyfikatem koszerności.

Decydując się na witaminę C w dużych dawkach np. 1000 mg należy wybierać formułę Ester-C Plus?

1999

Wszystkie produkty Solgara zawierając soję posiadają certyfikat Non-GMO (nie modyfikowany genetycznie).

Co to jest Roślinny Stearynian Magnezu?

2001

Solgar wprowadza pierwsze na świecie specjalne szczepy probiotyczne (katalogowane), które są mikrokapsułkowane i przez to odporne na działanie soków żołądkowych. Dzięki tej technologii preparaty te nie wymagają ponadto przechowywania w niskiej temperaturze.

2001

Solgar wprowadza zaawansowany i niezwykle skuteczny produkt o nazwie Formuła Włosy, Skóra, Paznokcie zawierający w odpowiedniej ilości wszystkie niezbędne substancje do budowy kolagenu i keratyny.

2002

Solgar wprowadza pierwszą na świecie kapsułkę typu miękkiego nie zawierającą składników zwierzęcych i przez to odpowiednią dla wegetarian i wegan.

2003

Kanguwity. Przełomowy i do dziś jedyny taki preparat dla dzieci.

2006

Solgar wprowadza Nutri Nano CoQ10- preparat zawierający koenzym Q10.

2008

Solgar wprowadza produkty z certyfikatem HFA Halal, które mogą być spożywane przez muzułmanów.

2008

Solgar wprowadza bioaktywny kwas foliowy Folacin (Metafolin) 400 µg.

2009

Solgar wprowadza preparaty zawierające witaminę D odzwierciedlające najnowsze wyniki badań nad tym składnikiem. Witaminę D3 25 µg (1000IU) i Witaminę D3 125 µg (5000 IU).

2012

Solgar wprowadza przełomowy produkt otwierający nową erę w zdrowiu układu ruchy po „erze glukozaminowej”.