Strona główna • Wiedza • Kobieta

Kobieta

 • Kwas foliowy chroni przed autyzmem

  Przyjmowanie kwasu foliowego podczas ciąży, a nawet już w czasie jej planowania jest zalecane wszystkim kobietom. Naukowcy odkryli właśnie, że panie, które przyjmowały odpowiednie dawki kwasu foliowego podczas pierwszego miesiąca ciąży, chroniły w ten sposób swoje przyszłe dzieci przed autyzmem.

  Dowiedz się więcej

 • Mózg Twojego dziecka potrzebuje DHA

  Zapewnienie dzieciom możliwości dobrego startu w życie to pragnienie większości rodziców. Naukowcy zajmujący się zdrowiem przypominają, że jednym z ważniejszych składników, o których nie można zapominać już od pierwszych chwil, gdy dowiadujemy się, że dziecko ma przyjść na świat jest tajemniczy związek o nazwie DHA. To jeden z kwasów omega-3, który ma wpływ na prawidłowy rozwój mózgu i wzroku.

  Dowiedz się więcej

 • Gdzie szukać DHA?

  Bezcenny dla rozwoju mózgu kwas tłuszczowy DHA jest wymieniany przez lekarzy jako jeden z podstawowych składników diety kobiety ciężarnej i karmiącej. Dzięki temu może ona przekazać swojemu dziecku wielonienasycone kwasy tłuszczowe w najlepiej przyswajalnej postaci. Z drugiej jednak strony doskonałym źródłem DHA są tłuste ryb. Lekarze i naukowcy radzą jednak by, ostrożnie wybierać ryby ze względu na ryzyko skażenia metalami ciężkim.

  Dowiedz się więcej