Strona główna • Wiedza • Fitness

Fitness

 • Witamina D - mity sportowe

  Sportowcy, nawet ci trenujący na powietrzu, mogą cierpieć na niedobory witaminy D. Jej niski poziom wiąże się z mniejszą wydolnością. Coraz więcej badań wskazuje na to, że suplementacja witaminy D może pomóc zawodnikom w uzyskiwaniu lepszych wyników.

  Dowiedz się więcej

 • Lecytyna na odchudzanie

  Gdy wyruszamy na walkę z nadwagę szukamy sprzymierzeńców w różnych produktach i suplementach. W tej trudnej batalii warto mieć jednak po swojej stronie lecytynę sojową. To ona pomaga nam spalać tłuszcz. Jest także nieprzyjacielem dla cellulitu.

  Dowiedz się więcej

 • Schudnij z zieloną herbatą

  Picie zielonej herbaty lub przyjmowanie ekstraktu w postaci suplementów pomaga w odchudzaniu. Aby zrzucić ok. 2 kg w ciągu 8 tygodni należy codziennie pić przynajmniej 4 filiżanki naparu. Takie same efekty można uzyskać przyjmując ekstrakt w tabletkach. Co takiego ma zielona herbata, że osoby z nadwagą mogą dzięki niej po dwóch miesiącach włożyć numer mniejsze ubranie? Katechiny.

  Dowiedz się więcej

 • Picie wody przyspiesza odchudzanie

  Każdy, kto próbuje zgubić parę zbędnych kilogramów albo stara się utrzymać wymarzoną wagę zastanawia się, czy jest jakaś substancja, która skutecznie wpływa na osiągnięcie optymalnej masy, nie ma efektów ubocznych i jest bardzo tania. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chemików taka substancja istnieje! To woda. Osoby, które piły ją przed posiłkiem i ograniczyły liczbę kalorii schudły w ciągu 12 tygodni średnio 7 kilogramów.

  Dowiedz się więcej